Trwa ładowanie...
Zamach w Turcji. Wybuchł samochód-pułapka, zginęły 3 osoby, 45 jest rannych
Reuters

Zamach w Turcji. Wybuchł samochód-pułapka, zginęły 3 osoby, 45 jest rannych

• Samochód-pułapka wybuchł w mieście Diyarbakir w Turcji • Bilans ataku: trzy osoby zginęły, a 45 jest rannych • W tej chwili nie wiadomo, kto stał za zamachem
Share
d1g68gk

Potężna eksplozja w mieście Diyarbakir w południowo-wschodniej Turcji. Samochód pułapka wybuchł obok przejeżdżającego policyjnego autobusu, zabijając trzy osoby i raniąc 45 - poinformowały tureckie władze. Na razie nikt nie przyznał się do zorganizowania zamachu.

Eksplozja nastąpiła na biegnącej przez otwarty teren dwupasmowej alei w dzielnicy Baglar, w pobliżu herbaciarni z ogródkiem dla gości.

d1g68gk

#Video
#Diyarbakir blast pic.twitter.com/YEsL85OVKr

— Barzan Sadiq (@BarzanSadiq) 10 maja 2016

Położony nad Tygrysem Diyarbakir zamieszkuje blisko milion ludzi, w większości Kurdów. Trwający od 1984 roku konflikt zbrojny w tureckim Kurdystanie pociągnął za sobą dziesiątki tysięcy ofiar śmiertelnych, a po chwilowym odprężeniu rozgorzał na nowo w lipcu ubiegłego roku.

Terenem operacji zbrojnych prowadzonych przez tureckie wojsko i policję jest także samo miasto Diyarbakir.

31 marca w tym mieście zginęło siedmiu policjantów i rannych zostało 27 osób. Atak nastąpił w przeddzień wizyty premiera w mieście.

d1g68gk

Od grudnia ub.r. w niektórych dzielnicach Diyarbakir dochodzi do walk między siłami bezpieczeństwa a młodymi zwolennikami Partii Pracujących Kurdystanu (PKK). Jedną z części miasta najbardziej dotkniętych starciami jest historyczna dzielnica Sur, otoczona przez mury wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

d1g68gk

Podziel się opinią

Share
d1g68gk
d1g68gk
Więcej tematów