Trwa ładowanie...
d22idyf

Zamach w Londynie. 23-letnia wolontariuszka drugą ofiarą nożownika

To 23-letnia Saskia Jones, studentka z Uniwersytetu Cambridge, jest drugą ofiarą piątkowego zamachu terrorystycznego w Londynie. Młoda kobieta, podobnie jak 25-letni Jack Merritt, uczestniczyła w kursie w budynku, gdzie zaczął się atak.
Share
Zamach w Londynie. 23-letnia wolontariuszka drugą ofiarą nożownika
Zamach w Londynie. 23-letnia wolontariuszka drugą ofiarą nożownikaŹródło: PAP, Fot: PA Wire
d22idyf

Saskia Jones była wolontariuszką na kursie dla więźniów. Rodzina 23-latki napisała, że "oddaje hołd zabawnemu, miłemu, pozytywnemu wpływowi jaki wywierała na innych" - podaje BBC News.

Bliscy kobiety dodali, że "zawsze pragnęła żyć pełnią życia", a w ludziach chciała widzieć tylko to, co najlepsze.

W sobotę podano nazwisko pierwszej ofiary zamachowca z Mostu Londyńskiego. To 25-letni absolwent uniwersytetu w Cambridge, Jack Merritt, który był koordynatorem kursu, podczas którego zaatakował najpierw Usman Khan.

d22idyf

"Jack żył według swoich zasad. Wierzył w odkupienie i rehabilitację, a nie zemstę, i zawsze stawał po stronie słabszych" - napisała rodzina Merritta w oświadczeniu.

"Wiemy, że Jack nie chciałby, aby ten okropny, pojedynczy incydent został wykorzystany przez rząd jako pretekst do wprowadzenia jeszcze bardziej drakońskich wyroków wobec więźniów lub do zatrzymania ludzi w więzieniu na dłużej niż to konieczne" - dodali bliscy zabitego.

Zobacz też: Demonstracja solidarności z sędziami. Wiceminister sprawiedliwości komentuje

Sprawca ataku, Usman Khan, był uczestnikiem seminarium na temat osób skazanych. Wcześniej mężczyzna odbywał karę za przestępstwa związane z terroryzmem. Jedną z osób, które próbowały obezwładnić napastnika, był Polak o imieniu Łukasz. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

d22idyf

W reakcji na piątkowy zamach brytyjski resort sprawiedliwości zapowiedział przegląd zasad obowiązujących przy zwolnieniach z zakładów karnych osób skazanych za terroryzm.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22idyf

Podziel się opinią

Share
d22idyf
d22idyf
Więcej tematów