Trwa ładowanie...
dlicvlr

Atak na London Bridge. Polak jednym z bohaterów, który rzucił się na terrorystę

Jak informuje "The Times”, jedną z osób, która rzuciła się na pakistańskiego terrorystę i próbowała go obezwładnić był polski szef kuchni o imieniu Łukasz. Nasz rodak zerwał ze ściany restauracji kieł narwala i rzucił się na napastnika. Terrorysta zabił dwie osoby, a trzy ranił. Sam został zastrzelony przez londyńskie służby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na terrorystę rzucili się przypadkowi przechodnie. Do zdarzenia doszło na London Bridge
Na terrorystę rzucili się przypadkowi przechodnie. Do zdarzenia doszło na London Bridge (Facebook.com, Fot: Facebook)
dlicvlr

O heroizmie przypadkowych mieszkańców Londynu piszą w sobotę światowe media. Nie bacząc na zagrożenie kilka osób rzuciło się na Pakistańczyka, obezwładniając go i powalając na ziemię. Wśród osób, które próbowały unieszkodliwić 28-letniego Usmana Khana był Polak – szef kuchni w Fishmongers Hall.

Jak relacjonuje "The Times”, polski szef kuchni o imieniu Łukasz zerwał ze ściany wiszący tam jako trofeum rybackie półtorametrowy kieł narwala i ruszył na terrorystę. Polak miał zostać ranny w rękę.

Kilka chwil później na londyńskim moście sprawca próbował zaatakować sporej wielkości nożem przypadkowych przechodniów. Ci, przy pomocy parasola, kija i gaśnicy powalili go na ziemię i wyrwali z ręki nóż.

dlicvlr

Napastnik miał przy sobie atrapę ładunków wybuchowych. Został zastrzelony przez londyńskich policjantów. Całe zdarzenie rozegrało się na oczach mieszkańców Londynu o godzinie 14 miejscowego czasu.

Na razie nie wiadomo, czy ofiary Pakistańczyka zmarły w trakcie pierwszej części ataku, czy też może zostały śmiertelnie ugodzone przez terrorystę podczas szamotaniny z nim na moście.

- Pragnę oddać hołd niezwykłej odwadze tych członków społeczeństwa, którzy fizycznie zainterweniowali, aby bronić życia innych. Według mnie reprezentują oni to, co najlepsze w naszym kraju i dziękuję im w imieniu całego naszego kraju - mówił brytyjski premier Boris Johnson.

Sprawca piątkowego ataku na Moście Londyńskim był w przeszłości skazany za przestępstwa związane z islamistycznym terroryzmem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlicvlr

Podziel się opinią

Share

dlicvlr

dlicvlr
Więcej tematów