Trwa ładowanie...
d3vy91x

Zamach w Kabulu. Nie żyją 43 osoby

Aż 43 osoby straciły życie w wyniku zamachu na kompleks budynków rządowych w Kabulu. Rannych jest 10 osób. Większość ofiar to urzędnicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Afgańscy żołnierze pilnują budynków rządowych
Afgańscy żołnierze pilnują budynków rządowych (PAP, Fot: HEDAYATULLAH AMID)
d3vy91x

Atak rozpoczął się po południu w poniedziałek. Zamachowiec samobójca zdetonował samochód pułapkę przed ministerstwem robót publicznych, a potem napastnicy uzbrojeni w ładunki wybuchowe i karabiny wdarli się do urzędu ds. osób niepełnosprawnych - donosi rmf24.pl za PAP. Zamachowcy wzięli zakładników i przez blisko prawie siedem godzin prowadzili wymianę ognia z policją.

W czasie ataku w budynku przebywało co najmniej 350 pracowników. Policjantom udało się ewakuować ponad 300 osób - poinformował przedstawiciel MSW Nadżib Danisz.

Wśród zabitych jest policjant. Trzech zamachowców zastrzelono, a czwarty zginął podczas wybuchu samochodu pułapki.

d3vy91x

Poniedziałkowy zamach jest najkrwawszym od miesiąca. Pod koniec listopada w ataku na salę weselną przy jednym z meczetów w Kabulu zginęło 55 osób.

Poniedziałkowy zamach w Kabulu nastąpił po pojawieniu się doniesień, że USA wycofa z Afganistanu połowę spośród 14 tys. służących tam amerykańskich żołnierzy - podaje agencja AFP.

Amerykańskie wojska są Afganistanie od listopada 2001 r., po zamachach terrorystycznych w USA z 11 września 2001 r. Formalnie misja bojowa zakończyła się tam w 2014 r., jednak pozostały tam oddziały, które walczą z Państwem Islamskim.

źródło: rmf24.pl

d3vy91x

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vy91x

Podziel się opinią

Share
d3vy91x
d3vy91x
Więcej tematów