Trwa ładowanie...
d376odi
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zamach samobójczy w Afganistanie niedaleko lotniska w Kabulu. Są ofiary

• Zamach samobójczy w pobliżu lotniska w Kabulu
• Są ofiary: 1 osoba zginęła, 13 zostało rannych
• Rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid przyznał się do ataku
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miejsce eksplozji niedaleko lotniska w Kabulu
Miejsce eksplozji niedaleko lotniska w Kabulu (PAP/EPA, Fot: JAWAD JALALI)
d376odi

Zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze na drodze niedaleko lotniska w stolicy Afganistanu, Kabulu. Jedna osoba zginęła, a 13 zostało rannych - poinformowały afgańskie władze, na które powołuje się agencja Reutera.

Według policji zamachowiec podszedł do ciężarówki i zdetonował ładunki wybuchowe, którymi był opasany. W wyniku eksplozji został zniszczony stojący nieopodal minibus oraz witryny w pobliskich sklepach.

Rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych poinformował, że śledczy już są na miejscu i badają sprawę.

d376odi

Do ataku natychmiast na Twitterze przyznał się rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid.

Przed dwoma tygodniami doszło do zamachu w pobliżu lotniska w Kabulu, po czym nastąpiła seria ataków, za które odpowiedzialność wzięli na siebie talibscy bojownicy. W ubiegłym tygodniu miał miejsce atak samobójczy w pobliżu bazy sił powietrznych Bagram pod Kabulem; w zamachu tym zginęło sześciu amerykańskich żołnierzy.

d376odi

Podziel się opinią

Share

d376odi

d376odi
Więcej tematów