Zamach na siedzibę oddziału FSB w Chabarowsku

Dwie osoby i 18-letni napastnik zginęły w zamachu na miejscowy oddział Federalnej Służby Bezpieczeństwa w Chabarowsku na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Mężczyzna wszedł do recepcji budynku i nie przekraczając bramki kontrolnej zaczął strzelać do znajdujących się na miejscu ludzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamach na siedzibę oddziału FSB w Chabarowsku
(PAP/EPA, Fot: SERGEI ILNITSKY)

18-latek zabił pracownika FSB i jednego z petentów - obywatela Wspólnoty Niepodległych Państw, a drugiego zranił. Został zastrzelony przez ochronę.

Agencja TASS podała, powołując się na FSB, że wcześniej zastrzelił on jeszcze jednego człowieka - instruktora klubu strzeleckiego, skąd ukradł broń myśliwską.

"Podczas działań operacyjno-śledczych wyszło na jaw, że A.W. Koniew, urodzony w 1999 roku w Kraju Chabarowskim, zabił w klubie strzeleckim w Chabarowsku instruktora, a następnie ukradł karabin myśliwski "Sajga" i dwa pistolety. Potem dokonał napadu na siedzibę FSB” - poinformowała Służba Bezpieczeństwa.

Władze podały, że sprawca należał do ugrupowania neonazistowskiego i był mieszkańcem Chabarowska. W mediach pojawiły się też doniesienia, że wniósł on do budynku FSB urządzenie wybuchowe, lecz nie okazały się one prawdziwe.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.