IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
+6
06-10-2016 (09:50)

Zamach na przejściu granicznym z Turcją. Co najmniej 29 zabitych

• Eksplozja na syryjsko-tureckim przejściu granicznym Atme
• Zabici to syryjscy rebelianci, kontrolujących przejście
• Zamach miał miejsce w czasie zmiany warty bojowników
• Ich oddziały uczestniczą w tureckiej operacji zbrojnej "Tarcza Eufratu"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamach na przejściu granicznym z Turcją. Co najmniej 29 zabitych
(AFP, Fot: BULENT KILIC)
WP

Na granicy z Turcją na północy Syrii w wybuchu bomby zginęło co najmniej 29 popieranych przez Ankarę rebeliantów. O ataku poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Do eksplozji doszło w pobliżu syryjsko-tureckiego przejścia granicznego w okolicy wioski Atme. Wiele osób jest rannych.

Obserwatorium donosi, że na razie nie wiadomo, czy był to zamach samobójczy. Do tej pory nikt nie przyznał się do odpowiedzialności za atak.

WP

Rebelianci, którzy byli celem zamachu, walczą w Syrii z dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS), a także z kurdyjskimi milicjami. Działają głównie w pasie przygranicznym.

Ankara rozpoczęła 24 sierpnia operację o kryptonimie "Tarcza Eufratu". Jej celem jest oczyszczenie z bojowników IS obszarów przy południowej granicy Turcji oraz powstrzymanie wspieranych przez USA kurdyjskich bojowników przed zdobywaniem nowych terenów w Syrii.

Turcja do wiosny przyszłego roku planuje też ukończyć wznoszenie muru na liczącej ponad 900 kilometrów granicy z Syrią. Według władz mur ma powstrzymać napływ syryjskich uchodźców, których w Turcji jest obecnie blisko 3 mln.

Polub WP Wiadomości
WP
WP