Trwa ładowanie...

Zamach bombowy na punkt kontrolny koło Doniecka

Zamachu samobójczego na jedno ze stanowisk obronnych ukraińskich sił rządowych dokonali separatyści prorosyjscy na wschodniej Ukrainie - podało we wtorek w Kijowie dowództwo operacji przeciw separatystom. NIe poinformowano o następstwach zamachu.
Share
Zamach bombowy na punkt kontrolny koło Doniecka
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d2ro4cg

Do ataku doszło w miejscowości Kamianka niedaleko miasta Jasynuwata w obwodzie donieckim. W poniedziałek w godzinach wieczornych do punktu sił ukraińskich podjechał mikrobus, który został wysadzony w powietrze przez kierowcę - zamachowca samobójcę. Był to pierwszy taki przypadek od początku trwającej już kilka miesięcy operacji przeciwko separatystom.

Prorosyjscy rebelianci atakowali także ostatniej nocy wojska ukraińskie z Morza Azowskiego na południu obwodu donieckiego. Stanowisko wojsk ukraińskich ostrzelano z granatnika ustawionego na kutrze - poinformował ekspert wojskowy Dmytro Tymczuk.

Przez całą minioną noc trwały walki sił ukraińskich z separatystami w milionowym Doniecku, gdzie słychać było strzały i eksplozje. W mieście nadal nie działa dworzec autobusowy, jednak ruch pociągów odbywa się jak zwykle - przekazały władze miejskie.

Starcia między oddziałami rządowymi a buntownikami miały też miejsce w Ługańsku. W ciągu ostatniej doby zginęło tam pięcioro cywili. 16 osób zostało rannych.

"Najtrudniejsza sytuacja panuje nadal w rejonie Doniecka, Ługańska, Krasnodonu, Popasnej i w strefie przygranicznej" z Rosją - poinformowało dowództwo operacji przeciw prorosyjskim separatystom.

d2ro4cg

Podziel się opinią

Share
d2ro4cg
d2ro4cg
Więcej tematów