Trwa ładowanie...
dyl917n

Zalewska opisuje idealnego ucznia. Słowo, które padło, rozwścieczyło internautów

Minister edukacji na antenie TVP Info mówiła, jakie cechy powinien posiadać uczeń zreformowanej szkoły. Internauci bardzo krytycznie odnieśli się do słów Zalewskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Zalewska w programie "Gość Wiadomości"
Anna Zalewska w programie "Gość Wiadomości" (screen)
dyl917n

Anna Zalewska opowiadała o celach reformy edukacji podczas poniedziałkowego wydania "Gościa Wiadomości". Zdaniem minister, idealna szkoła powinna dostrzegać ucznia i myśleć o jego przyszłości, a przede wszystkim starać się, by był: - (...) samodzielny, by zadawał ważne pytania, by był świetnym matematykiem i informatykiem, żeby znał język obcy, ale potrafił czytać, świetnie odbierał teksty współczesnej kultury, a jednocześnie znał swoją historię... - wymieniała na antenie TVP Info.

- Przy tym powinien być zdrowy - dodała i to właśnie tym ostatnim zdaniem rozwścieczyła internautów. Co prawda minister kontynuowała swoją myśl, mówiąc o salach gimnastycznych, jednak kontekst zdrowego dziecka skojarzył się internautom z jednym. Chodzi o projekt MEN dotyczący nauczania indywidualnego. Dzieci z orzeczeniem o takim nauczaniu mogą mieć ograniczony dostęp do nauki na terenie szkoły. Rodzice są zrozpaczeni.

"Uczeń powinien być zdrowy, stąd troska o segregację dzieci zdrowych i niepełnosprawnych, które już nie mogą iść do szkoły", "Pani Minister - wstyd, kłamstwa i manipulacja. Szkoda, że cierpią dzieciaki...", "Oprócz umiejętności czytania, dzieci muszą być ZDROWE, a chore dzieci się eliminuje Uczyć się mają w domach. Ech szkoda słów na to, co wyprawiają", "Warunkiem koniecznym jest pozostawienie Anny Zalewskiej poza MEN" - piszą wściekli internauci.

dyl917n

Podziel się opinią

Share

dyl917n

dyl917n
Więcej tematów