Trwa ładowanie...

Zakpili z posła PiS. Znaleźli alternatywę dla koszulki z napisem "Konstytucja"

"Konstytucja" - koszulki z takim napisem mieli na sobie muzycy na scenie Festiwal Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach w 2018 roku. Oburzony poseł PiS "naskarżył" na nich do sponsora. Rok później odpowiedzieli mu w kreatywny sposób.
Share
Napis "Konstytucja" zastąpiono rebusem
Napis "Konstytucja" zastąpiono rebusemŹródło: Weekend FM, Fot: Wojciech Piepiorka
d2r6vk6

Wystąpienie muzyków "Pereł i Łotrów" na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach w 2018 roku skończyło się interwencją chojnickiego posła PiS. Napisał do sponsora festiwalu - spółki ENEA - oraz ministra energii. "Za państwowe środki artyści robią sobie antyrządowe demonstracje polityczne" - zwrócił uwagę. Miało to swoje skutki.

W tegorocznej edycji festiwalu nie tylko rządowa spółka nie była już sponsorem wydarzenia, ale też muzycy ubrali się inaczej. Powodem całego zamieszania były bowiem koszulki z napisem "Konstytucja". Teraz zastąpiono go sprytnie rebusem - z koniem, listami, tulipanami, nocą i jabłkiem. Jego rozwiązaniem jest nic innego, jak "Konstytucja".

- Żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo założyć taką koszulkę, jaką chce. Każdy artysta ma prawo do tego, żeby manifestować w jakiś sposób swoje poglądy, również polityczne czy światopoglądowe. Ważne, żeby robić to w sposób kulturalny, taktowny i z klasą i myślę, że dokładnie tak jest. To jest koszulka, kto dojrzy, ten dojrzy. Kto nie dojrzy, ten nie dojrzy. Myślę, że mądra władza nie boi się żadnej krytyki, a śmiech jest czymś, co przeraża tylko słabych - powiedział Maciej Jędrzejka, jeden z prowadzących festiwal.

d2r6vk6

Zobacz także: Reporter WP w pociągu na Pol’and’Rock. „Koncerty to dodatek”

Na scenie w koszulkach z rebusem w piątek pojawili się Wojciech Harmansa i Michał Gramatyka z "Pereł i Łotrów", a w sobotę muzyk zespołu "Banana Boat".

Zobacz też: Wojciech Hermeliński: "Można głosować w koszulce z napisem Konstytucja"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2r6vk6

Podziel się opinią

Share
d2r6vk6
d2r6vk6
Więcej tematów