Trwa ładowanie...
d1jrdqx
d1jrdqx

Zakorkowany Kraków: remonty, zamknięte ulice i wypadki

Środowy poranek nie był najlepszy dla krakowskich kierowców. Całe miasto jest zakorkowane, komunikacja miejska ma opóźnienia sięgające 80 minut. Sytuację jeszcze pogorszył wypadek na Powstańców Śląskich i zjeżdżający na początek roku akademickiego studenci.
Share
d1jrdqx

"Z powodu korków nas ulicy Wielickiej i Kamieńskiego, autobusy tamtędy kursujące notują opóźnienia dochodzące do 80 minut" - czytamy w oficjalnym komunikacie MPK.

Notka została zamieszczona na oficjalnym profilu na Facebooku po godzinie 10:00, ale mieszkańcy męczą się z korkami już od samego rana.

- Mieszkam na Prokocimiu, wyjechałam z domu tuż po godzinie 8:00. W ciągu 30 minut ruszyłam się o jakieś cztery kilometry, totalna paraliż miasta - skarży się Jagoda.

d1jrdqx

Nie tylko ona jedna. Najbardziej narażeni na korki są mieszkańcy Prokocimia, Kurdwanowa, okolic Bonarki, ulic Wielickiej i Nowohuckiej. Dlaczego? Z powodu wciąż trwających remontów dróg. Zresztą to nie jedyny powód. W środę do Krakowa zawitała najliczniejsza grupa podróżujących komunikacją miejską - studenci. Jak co roku o tej porze, ruch jest znacznie wzmożony.

Dodatkowym zatorem na drodze okazał się wypadek na ul. Powstańców Śląskich. Około godziny 7:00 jeden z samochodów wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w latarnię. Na domiar złego zderzył się też z innym pojazdem, a latarnia spadła na kolejny przejeżdżający tamtędy samochód. Wypadek zakorkował na kilka godzin całą okolicę ulicy Powstańców Śląskich.

Kolejny wypadek zdarzył się na ul. Darwina. Tam zderzyły się ze sobą dwa tramwaje. "Jedynka" uderzyła w jadącą przed nią "czwórkę" - jedna osoba została ranna. A ruch na odcinku między przystankiem Wiadukty a pętlą tramwajową został wstrzymany. Wezwane na miejsce ekipy usuwały metalowe elementy tramwajów i szkło z torowiska. Teraz trasa jest już przejezdna.

d1jrdqx

Podziel się opinią

Share
d1jrdqx
d1jrdqx
Więcej tematów