Trwa ładowanie...
dfhpnay

Zakopane w czerwonej strefie. Hotele i pensjonaty nadal otwarte dla turystów

Żółte i czerwone strefy zostały zaktualizowane. W tej pierwszej grupie od soboty znajdzie się Zakopane. Pomimo wprowadzenia nowych obostrzeń na terenie powiatu tatrzańskiego, nadal otwarte pozostaną hotele i pensjonaty dla turystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakopane w czerwonej strefie. Turyści wciąż mogą korzystać z hoteli
Zakopane w czerwonej strefie. Turyści wciąż mogą korzystać z hoteli (East News)
dfhpnay

Umieszczenie powiatu tatrzańskiego w czerwonej strefie skomentował pułkownik Andrzej Łęcki, tamtejszy szef Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Publicznego.

- Strefa czerwona nie powoduje zamknięcia hoteli czy pensjonatów, ale apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności: noszenie maseczek, zachowanie dystansu, nie gromadzenie się w pomieszczeniach - stwierdził w rozmowie z PAP Andrzej Łęcki.

Podkreślił jednak, że każdy przyjezdny turysta, który odwiedzi Tatry, będzie musiał stosować się do obowiązujących przepisów sanitarnych.

dfhpnay

- Musimy pamiętać o dezynfekcji rąk, bo jest to bardzo istotne. W czerwonej strefie nie ma mowy o żadnych imprezach masowych, a zaplanowane wesela będą musiały być ograniczone do 50 osób i tu trzeba będzie się liczyć z kontrolami - ostrzegł płk. Łęcki.

Zobacz też: Spór o LGBT. Rząd dzieli społeczeństwo? Czarzasty: "Polska jest przykładem na to, co można słowem złego zrobić"

Zakopane w czerwonej strefie. Turyści nie przyjadą?

Na temat najnowszego rozporządzenia wypowiedziała się również szefowa Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Agata Wojtowicz. Czy z powodu zwiększenia liczby zachorowań i wprowadzenia nowych ograniczeń turyści zdecydują się zostać w domu?

dfhpnay

- Na październik nie ma dużo rezerwacji z wyprzedzeniem, ponieważ turyści, mając na uwadze rozwój epidemii, decyzję o wyjazdach podejmują w ostatniej chwili. Dla hotelarzy barometrem sytuacji będzie najbliższy weekend, bo wówczas przekonamy się, jak turyści zareagują na ogłoszenie czerwonej strefy - wyjaśniła Wojtowicz.

Żółte i czerwone strefy. Nowy projekt rozporządzenia

Z najnowszego projektu rozporządzenia dotyczącego żółtych i czerwonych stref wynika, że ich liczba od soboty znacząco wzrośnie. Na liście znajdzie się łącznie 51 powiatów i miast na prawach powiatu.

Zgodnie z projektem rozporządzenia od soboty w czerwonej strefie znajdzie się 17 powiatów, w tym Sopot, w żółtej - 34 powiaty, w tym m.in. Gdańsk, Gdynia, Rzeszów, Kielce oraz Szczecin - poinformował PAP.

dfhpnay

Rozporządzenie dotyczące listy powiatów z dodatkowymi ograniczeniami tworzone jest na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń z ostatnich 14 dni. W przypadku, gdy nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wówczas powiat trafia do czerwonej strefy. Jeśli liczba zakażeń oscylowała między 6 a 12 przypadków na 10 tys., to do żółtej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfhpnay

Podziel się opinią

Share
dfhpnay
dfhpnay
Więcej tematów