Trwa ładowanie...
ycipk-sup7il

Zakopane. Sylwester pod Wielką Krokwią. W sobotę manifestacja przeciwników imprezy

"Sylwester Marzeń" z TVP ma odbyć się pod Wielką Krokwią w Zakopanem. Tatrzański Park Narodowy obawia się o dzikie zwierzęta. W sobotę mieszkańcy idą na manifestację przeciw imprezie. Piszą też do burmistrza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakopane. Sylwester pod Wielką Krokwią. W sobotę manifestacja przeciwników imprezy. Na zdjęciu zabawa z 2018 roku
Zakopane. Sylwester pod Wielką Krokwią. W sobotę manifestacja przeciwników imprezy. Na zdjęciu zabawa z 2018 roku (East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)
ycipk-sup7il

Sylwester TVP w Zakopanem. Czy dzikie zwierzęta są zagrożone?

Sylwester Marzeń TVP 2019 podobnie jak rok i dwa lata temu ma odbyć się w Zakopanem. Nie wszyscy mieszkańcy miasta mają ochotę na wielką imprezę w ostatni dzień roku. Najpierw telewizja publiczna chciała zorganizować imprezę tam gdzie odbyły się dwie poprzednie – na Równi Krupowej. Jednak tym razem forsowana jest inna lokalizacja – Wielka Krokiew. To po prostu lepsze miejsce, by sfilmować 60 tysięcy imprezowiczów – taki tłum jest spodziewany 31 grudnia pod Tatrami. A TVP chce maksymalnie zwiększyć oglądalność.

Przed Sylwestrem w Zakopanem ostrzegał Tatrzański Park Narodowy. Władze wyraziły "głębokie zaniepokojenie" głośną imprezą planowaną tak blisko ostoi dzikich zwierząt, takich jak niedźwiedzie. Mimo to, teren planowanej zabawy nie podlega władzy parku narodowego. Z kolei miłośnicy sportu wskazywali, że w dniach 25-26 stycznia na Wielkiej Krokwi mają zostać zorganizowane zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Trzy tygodnie po Sylwestrze obiekt musi być gotów do użytku.

ycipk-sup7il

Sylwester Marzeń w Zakopanem. Kiedy zacznie się manifestacja?

Mieszkańcy Zakopanego, którzy chcą przesunąć lokalizację Sylwestra, wymaszerują z okolic Oczka Wodnego na Krupówkach w sobotę 16 listopada o 14:00. Demonstranci chcą wziąć w obronę zwierzęta domowe, które mogą się wystraszyć fajerwerków i innych odgłosów świętowania. Według właścicieli zwierząt, ryk z głośników i szok dźwiękowy może doprowadzić nawet do śmierci ich pupili.

Przeciwnicy Sylwestra pod Wielką Krokwią apelują do burmistrza Zakopanego, by przeniósł imprezę z powrotem na Równinę Krupową. Obawiają się też nadmiaru śmieci, który zapewne pozostawią po sobie uczestnicy zabawy. Uważają, że "jedna noc z muzyką disco polo i kolorowymi światełkami" nie jest warta zamiany części ich miasta w "błoto i morze śmieci". Zapowiadają też "strajk", który ma odbyć się w drugiej połowie listopada. Na facebooku udział w wydarzeniu planuje 1600 osób.

Oficjalnie władze Zakopanego nie podjęły jeszcze decyzji, gdzie odbędzie się Sylwester 2019 z TVP. Internetową petycję Tygodnika Podhalańskiego przeciw organizacji imprezy w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego podpisało ponad 25 tysięcy osób.

ycipk-sup7il

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Afera wokół produkcji Netflixa. Wiemy, jak zareagował premier Morawiecki

ycipk-sup7il
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-sup7il

ycipk-sup7il
ycipk-sup7il