Trwa ładowanie...
d4hxq87

Tatry. Wichura na południu. Nie wiało tak od kilkudziesięciu lat. Zakopane bez prądu

Tatry. Ogromne zniszczenia w Zakopanem. Dawno tam mocno nie wiało. Wiatr osiągał nawet 200 km/h. Niemal całe Zakopanego było bez prądu. Cały czas jest niebezpiecznie. Na szlakach leżą śnieg i powalone drzewa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Duże szkody po nocnych wichurach w górach
Pogoda. Duże szkody po nocnych wichurach w górach (East News)
d4hxq87

Wichura, która przeszła w noc na południu Polski, poczyniła ogromne straty. Jak informuje Tygodnik Podhalański, na Kasprowym Wierchu zanotowano podmuchy o prędkości prawie 200 km/h, natomiast w samym Zakopanem 95 km/h. Prawie całe Zakopane nie miało prądu. Strażacy byli wzywani do zerwanych linii energetycznych czy usuwania powalonych drzew.

Nadal w wielu miejscach jest problem z zasilaniem. Prąd może wrócić tam dopiero w godzinach popołudniowych. Dotyczy to między innymi ulic Strążyskiej, Regle, Drogi do Daniela.

Zamknięto drogę z Łysej Polany do Zdziaru na Słowacji z powodu powalonych drzew. Problemy były także na drodze z Murzasichla do Łysej Polany oraz z Jurgowa w kierunku Zdziaru na Słowacji. Jak informuje RMF FM, zakopiańscy strażacy interweniowali prawie 40 razy. Halny uszkodził wiele dachów. Teraz na szczęście się już trochę uspokoił. IMGW wydał jednak ostrzeżenia przed silnym wiatrem w powiatach gorlickim, nowosądeckim, nowotarskim i tatrzańskim.

   imgw
(imgw)

Jak informuje "Gazeta Krakowska", wiatr zniszczył sporo straganów i budek handlowych na Gubałówce.

d4hxq87

Tatrzański Park Narodowy wydał komunikat, w którym ostrzega turystów przed wycieczkami w góry. "Na skutek silnego wiatru na niektórych szlakach zalegają gałęzie i pojedyncze drzewa, które są na bieżąco usuwane. Z powodu intensywnych opadów deszczu wszystkie szlaki są bardzo mokre, w niektórych miejscach stoi na nich woda. Wiatr Halny wytopił znaczną część śniegu, niemniej jednak zalega on jeszcze w wyższych partiach Tatr, powyżej schronisk. Na szlakach jest bardzo ślisko" - czytamy na stronie tpn.pl.

Sondaż prezydencki WP. Michał Kamiński komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hxq87

Podziel się opinią

Share
d4hxq87
d4hxq87
Więcej tematów