Trwa ładowanie...
d3oww0m

Zakopane. Proces ws. pielęgniarek. Przesłuchano 10 świadków

W Nowym Targu ruszył proces ws. pielęgniarek z Zakopanego, które upomniano za spanie na dyżurze. Kobiety twierdzą, że nic takiego nie miało miejsca. - Panie pielęgniarki walczą przede wszystkim o swoje dobre imię - stwierdziła reprezentująca je adwokat Karolina Szews.
Share
Zakopane. Ruszył proces pielęgniarek oskarżanych o spanie podczas przerwy
Zakopane. Ruszył proces pielęgniarek oskarżanych o spanie podczas przerwyŹródło: East News, Fot: Jakub Kaminski
d3oww0m

- Jesteśmy grupą zawodową, która bardzo ciężko pracuje przy chorych i nie pozwolimy sobie na takie traktowanie przez dyrektorów szpitali - stwierdziła przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy szpitalu im. Chałubińskiego w Zakopanem Dorota Trojanowska.

W środę w Nowym Targu rozpoczął się proces w sprawie pielęgniarek ze szpitala powiatowego w Zakopanem. Dyrektor szpitala nałożyła na nie upomnienie za spanie podczas nocnego dyżuru.

- W wyniku kontroli okazało się, że trzy panie pielęgniarki nie wykorzystywały przysługującej im 15-minutowej przerwy zgodnie z regulaminem szpitala na spożycie posiłku, ale spały w pokoju magazynowym i socjalnym - stwierdziła reprezentująca dyrekcję szpitala mecenas Małgorzata Musiał-Fecko.

d3oww0m

Donald Trump zablokowany na TT i FB. Jacek Ozdoba: to absolutny skandal

- Uważamy, że niektórzy dyrektorzy szpitali powinni zająć się w pierwszej kolejności nieprawidłowościami dotyczącymi wynagrodzeń personelu, warunków pracy, a później oskarżać pielęgniarki o to, że śpią podczas dyżurów - uznała Trojanowska.

Kobiety zapewniają, że wykorzystały przerwę zgodnie z jej przeznaczeniem. - Nie spały, a znajdowały się w pokojach socjalnych - twierdzi reprezentująca je adwokat Karolina Szews.

Sąd przesłuchał 10 świadków. Wyrok zostanie ogłoszony najprawdopodobniej 17 lutego.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3oww0m

Podziel się opinią

Share
d3oww0m
d3oww0m
Więcej tematów