Trwa ładowanie...
d3ounwj

Zakopane. Imprezy z Krupówek przeniesione do... hoteli. Policja o kolejnych mandatach

Zakopane. To tu od kilku dni intensywnie przybywają turyści. W zeszły weekend w internecie pojawiły się zdjęcia z "imprezy na Krupówkach". Jak się okazuje, część turystów nadal się bawi. Teraz jednak robią to w hotelach i pensjonatach.
Share
Zakopane w piątek 17 lutego
Zakopane w piątek 17 lutego Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Momot
d3ounwj

Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji przekazał, że część turystów - imprezowiczów przeniosła się do hoteli oraz pensjonatów. W nocy z piątku na sobotę policja w powiecie tatrzańskim odnotowała 103 interwencje. Ubiegłej nocy ukarano mandatami 84 osoby.

- Minionej nocy w obiektach turystycznych pod Tatrami mieliśmy osiem interwencji związanych z głośnym zachowaniem. Dochodziło do zakłócania ciszy nocnej przez grupy rozbawionych osób, które nie dawały spać innym wypoczywającym turystom. Nie dochodziło natomiast do spontanicznych ulicznych imprez, tak jak w ubiegły weekend - przekazał rzecznik policji w Zakopanem.

Wieczorek przekazał, że imprezy z Krupówek obecnie odbywają się w hotelach oraz pensjonatach.

d3ounwj

Zobacz także: Adam Niedzielski ostro o zachowaniu turystów na Krupówkach: Irracjonalene

Zakopane. Imprezy na Krupówkach odbywają się w hotelach

- Z uwagi na fakt, że patroli policyjnych na Krupówkach było bardzo dużo, adekwatnie wzrosła liczba odnotowanych interwencji - wyjaśnił policjant.

d3ounwj

Jak dodał, ostatniej nocy na Krupówkach było wiele patroli policyjnych. Mundurowi reagowali wtedy m.in., gdy turyści poruszali się bez maseczek, pili alkohol w miejscu publicznym lub zachowywali się wulgarnie, czy też obscenicznie.

W nocy z piątku na sobotę policja w powiecie tatrzańskim wylegitymowała łącznie 162 osoby. Funkcjonariusze odnotowali 115 wykroczeń. 84 z nich zakończyły się mandatami. 69 z nich dotyczyło braku maseczek, 31 wniosków o ukaranie zostały skierowane do sądu (27 z nich dotyczyło braku maseczki na twarzy).

Rzecznik zakopiańskiej policji dodał, że wielu turystów na Krupówkach dopiero na widok policjantów nakłada maseczki. Zdejmuje je z powrotem, gdy radiowóz już odjedzie.

Jak przekazał Wieczorek, ubiegłej nocy na Krupówkach nie było takich tłumów, jak w zeszły weekend. Część turystów jednak spacerowała i robiła zakupy. Odnotowano też pojedyncze wybryki. Były one głównie spowodowane wypicie alkoholu. Cztery osoby zostały zatrzymane do wytrzeźwienia. Dwie z nich znieważyły mundurowych. Usłyszą one odpowiednie zarzuty.

W ten weekend policjantów z Zakopanego wspierać będzie kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Krakowa. Taką decyzję wydała Komendant Wojewódzki Policji. Patrole mają zwracać uwagę turystom, którzy nie noszą maseczek i nie utrzymują odpowiedniego dystansu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ounwj

Podziel się opinią

Share
d3ounwj
d3ounwj
Więcej tematów