Trwa ładowanie...
d4axiw9

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Kiedy rozdanie świadectw i początek wakacji?

Kiedy zakończenie roku szkolnego w 2020 roku? Czy w tym roku nauka potrwa dłużej niż w latach ubiegłych? Kiedy uczniowie otrzymają świadectwa?
Share
Kiedy zakończenie roku szkolnego?
Kiedy zakończenie roku szkolnego?Źródło: Getty Images
d4axiw9

Kiedy koniec roku szkolnego w 2020?

Koronawirus zmienił praktycznie wszystko. Ze skutkami pandemii muszą się też mierzyć uczniowie i nauczyciele, ponieważ edukacja przeniosła się na tryb zdalny. Czy w związku z tym, że w szkołach nie odbywają się normalne zajęcia, rok szkolny 2019/2020 zostanie przedłużony? Czy zakończy się tak samo jak w latach poprzednich, końcem czerwca?

Termin zakończenia roku szkolnego 2019/2020

Ministerstwo Edukacji Narodowej ucina krążące plotki. Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w piątek 26 czerwca. W kwestii zakończenia nauki i rozpoczęcia wakacji nic się zatem nie zmienia. Koniec roku szkolnego nie został przesunięty ze względu na koronawirusa. Co do samej uroczystości wręczenia świadectw MEN już się nie wypowiada, będą o tym decydować dyrektorzy poszczególnych placówek.

d4axiw9

Koniec roku szkolnego i początek wakacji 2020

Tegoroczne wakacje rozpoczną się zatem już w sobotę 27 czerwca i potrwają do 31 sierpnia. Ponieważ ostatni dzień wakacji wypada w poniedziałek, uczniowie pójdą do szkoły dopiero we wtorek 2 września 2020 - oczywiście pod warunkiem, że pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna w kraju.

Zakończenie roku szkolnego 2020 dla maturzystów

Tym razem, w przeciwieństwie do lat poprzednich, to maturzyści później zakończą rok szkolny. Ponieważ ostatnie egzaminy maturalne są zaplanowane na 29 czerwca, dopiero 30 czerwca wszyscy maturzyści będą mogli odpocząć.

d4axiw9

Zobacz wideo: Adam Bielan o opozycji: robią wszystko, by 7 sierpnia Polska nie miała prezydenta

d4axiw9

Podziel się opinią

Share
d4axiw9
d4axiw9
Więcej tematów