Trwa ładowanie...
d1habsb

Zakończenie roku szkolnego 2019. Kiedy zaczną się wakacje? MEN odpowiada

Zakończenie roku szkolnego 2019 odbędzie w się wcześniej, niż sądzono. MEN szykuje rozporządzenie, dzięki któremu uczniowie otrzymają świadectwa 19 czerwca. Kiedy zatem zaczną się wakacje?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakończenie roku szkolnego 2019. Jest ostateczna decyzja MEN
Zakończenie roku szkolnego 2019. Jest ostateczna decyzja MEN (Fotolia, Fot: kzenon)
d1habsb

Zakończenie roku szkolnego 2019 – wakacje będą o 2 dni dłuższe

MEN zapowiada wcześniejsze zakończenie roku szkolnego 2019. Zgodnie z treścią wpisu opublikowanym na Twitterze świadectwa zostaną rozdane 19, a nie 21 czerwca. Oznacza to, że wakacje będą o 2 dni dłuższe i rozpoczną się 20 czerwca.

Dariusza Piontkowskiego, nowy minister Edukacji Narodowej złożył już podpis pod nowelizacją rozporządzenia w sprawei organizacji roku szkolnego. Jego postanowienia wejdą w życie dzień po ogłoszeniu.

Wcześniejsza data zakończenia roku szkolnego to efekt działań premiera Mateusza Morawieckiego. Szef Rządu w połowie maja, podczas jednego z przemówień podkreślił, że kończenie roku szkolnego dzień po Bożym Ciele jest niepraktyczne, dlatego rozdanie świadectw powinno odbyć się wcześniej.

Wakacje – ile będą trwać

Jeżeli rozporządzenie MEN wejdzie w życie, wówczas wakacje rozpoczną się 20 czerwca. Do szkolnej ławy uczniowie powrócą 2 września, czyli po 74 dniach odpoczynku.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego, wyznaczone na 2 września może zostać przesunięte. Wszystko zależy od ewentualnego wznowienia strajku nauczycieli.

d1habsb

Podziel się opinią

Share
d1habsb
d1habsb
Więcej tematów