Trwa ładowanie...
d4eo9tu

Zakończenie roku szkolnego 2019. Kiedy zaczną się wakacje? MEN odpowiada

Zakończenie roku szkolnego 2019 odbędzie w się wcześniej, niż sądzono. MEN szykuje rozporządzenie, dzięki któremu uczniowie otrzymają świadectwa 19 czerwca. Kiedy zatem zaczną się wakacje?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakończenie roku szkolnego 2019. Jest ostateczna decyzja MEN
Zakończenie roku szkolnego 2019. Jest ostateczna decyzja MEN (Fotolia, Fot: kzenon)
d4eo9tu

Zakończenie roku szkolnego 2019 – wakacje będą o 2 dni dłuższe

MEN zapowiada wcześniejsze zakończenie roku szkolnego 2019. Zgodnie z treścią wpisu opublikowanym na Twitterze świadectwa zostaną rozdane 19, a nie 21 czerwca. Oznacza to, że wakacje będą o 2 dni dłuższe i rozpoczną się 20 czerwca.

Dariusza Piontkowskiego, nowy minister Edukacji Narodowej złożył już podpis pod nowelizacją rozporządzenia w sprawei organizacji roku szkolnego. Jego postanowienia wejdą w życie dzień po ogłoszeniu.

d4eo9tu

Wcześniejsza data zakończenia roku szkolnego to efekt działań premiera Mateusza Morawieckiego. Szef Rządu w połowie maja, podczas jednego z przemówień podkreślił, że kończenie roku szkolnego dzień po Bożym Ciele jest niepraktyczne, dlatego rozdanie świadectw powinno odbyć się wcześniej.

Wakacje – ile będą trwać

Jeżeli rozporządzenie MEN wejdzie w życie, wówczas wakacje rozpoczną się 20 czerwca. Do szkolnej ławy uczniowie powrócą 2 września, czyli po 74 dniach odpoczynku.

d4eo9tu

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego, wyznaczone na 2 września może zostać przesunięte. Wszystko zależy od ewentualnego wznowienia strajku nauczycieli.

Podziel się opinią

Share

d4eo9tu

d4eo9tu
d4eo9tu
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów