Trwa ładowanie...
d40r9df
jacek kurski

Zakłócenia w odbiorze kanałów Telewizji Polskiej. EmiTel: awaria dwóch urządzeń

Firma EmiTel, operator trzeciego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej, poinformowała, że zakłócenia odbioru nadawanych na tym multipleksie kanałów Telewizji Polskiej, które miały miejsce miesiąc temu, wynikały z awarii dwóch urządzeń. Podkreśliła, że nie przyczyniło się do tego działanie osób trzecich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakłócenia w odbiorze kanałów Telewizji Polskiej. EmiTel: awaria dwóch urządzeń
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d40r9df

Zakłócenia w odbiorze TVP1, TVP2 i TVP Info, nadawanych na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, miały miejsce od 17 do 19 grudnia ub.r. Według początkowych informacji Telewizji Polskiej problemy wystąpiły na terenie 13 województw (m.in. pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego), a według EmiTelu - dotyczyły 11 spośród 137 obiektów nadających sygnał.

Prezes TVP poinformował o awarii Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

"Dzięki współpracy z dostawcami sprzętu zidentyfikowano usterkę techniczną. Problem był spowodowany bardzo trudno wykrywalną usterką techniczną, która została zidentyfikowana w warunkach laboratoryjnych bezpośrednio u producenta sprzętu - stwierdził EmiTel.

Firma zaznaczyła, że na usterkę nie miały wpływu żadne osoby postronne ani to, że urządzenia znajdowały się w siedzibie Telewizji Polskiej.

Przedstawiciele EmiTelu dodali, że w czasie orędzia premier Beaty Szydło 17 grudnia w godz. 20:35-20:45 sieć była prawie całkowicie ustabilizowana - problemy występowały tylko u 1,3 proc. odbiorców, wyłącznie w części województwa podkarpackiego.

d40r9df

Podziel się opinią

Share
d40r9df
d40r9df