Trwa ładowanie...
30-07-2012 00:45

Zakazane pamiątki z wakacji

Torba z aligatora czy nalewki ze skorpionów - to tylko niektóre z pamiątek odebranych turystom na lotnisku w Balicach. W 2011 roku w całej Polsce udaremniono wwiezienie prawie 13 tys. zakazanych przedmiotów i dokonano 149 zatrzymań - donosi "Dziennik Polski".

Zakazane pamiątki z wakacjiŹródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
d3eh4nb
d3eh4nb

Celnicy przyznają, że próby wwożenia do Polski takich przedmiotów mają miejsce przez cały rok, ale proceder przybiera na sile od czerwca do września, gdy turyści wracają z wakacji.

Jak podkreśla gazeta, choć wiele przypadków przemytu jest częścią zorganizowanej działalności przestępczej, to niektóre z nich wynikały ze zwykłej niewiedzy podróżnych.

- To, co wydaje się atrakcyjną pamiątką z wakacji, może nam przysporzyć wielu kłopotów. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, czy dany przedmiot nie jest zakazany, po prostu go nie kupujmy - apeluje Tomasz Kierski z Izby Celnej w Krakowie.

Kierski doradza również, aby zawsze przed wyjazdem sprawdzić listę towarów, które podlegają zakazowi lub pewnym ograniczeniom. Ich pełne zestawienie można znaleźć na stronach internetowych Ministerstwa Finansów i Izby Celnej.

d3eh4nb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eh4nb
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj