Trwa ładowanie...

Zakaz handlu przejdzie rewolucję. Zakupy po 14 zakazane, a niedziela handlowa wyjątkiem?

Od nowego roku czekają nas poważne zmiany w zakazie handlu. Zabronione będą zakupy po godzinie 14, a zakupy zrobimy tylko w kilka niedziel handlowych. Musimy uzbroić się w cierpliwość i zacząć planować zakupy.

Share
Zakaz handlu przejdzie rewolucję. Zakupy po 14 zakazane, a niedziela handlowa wyjątkiem?
Źródło: East News, Fot: Karol Makurat/REPORTER
d4lwlou

Jedna niedziela handlowa w miesiącu i nieliczne obostrzenia w handlu w dni świąteczne. Tak sytuacja z zakazem handlu prezentowała się w 2019 roku. Po prawie dwóch latach od wejścia w życie ustawy ograniczającej handel w niedzielę i święta czeka nas kolejna rewolucja, tym razem przepisy ulegną dotkliwemu zaostrzeniu.

Niedziela handlowa w każdą ostatnią niedzielę miesiąca? To już przeszłość. W grudniu zakupy zrobimy w 3 niedziele handlowe. Sklepy będą otwarte 15, 22 i 29 grudnia.

d4lwlou

Jednak już od stycznia czeka nas poważna zmiana. W 2020 roku odbędzie się tylko 7 niedziel handlowych, a nie 15, jak miało to miejsce w tym roku.

Kalendarz niedziel handlowych 2020:

  • 26 stycznia 2020,
  • 5 kwietnia 2020,
  • 26 kwietnia 2020,
  • 28 czerwca 2020,
  • 30 sierpnia 2020,
  • 13 grudnia 2020,
  • 20 grudnia 2020.

Zakaz handlu po 14 nowością?

W ostatnich dniach w mediach głośno jest, o tym, że w 2020 roku zakaz handlu będzie obowiązywał po godzinie 14. Regulacja ta dotyczy jedynie dwóch dni w roku – Wigilii i Wielkiej Soboty. Warto też podkreślić, że przepisy te obowiązywały już w 2018 roku i nie będą niczym nowym.

Ze zmian w przepisach ucieszą się z pewnością niektórzy pracownicy sklepów, którzy będą mieli więcej czasu na odpoczynek w gronie rodziny. Zawiedzeni będą z pewnością zapominalscy, którzy nie kupili niektórych potrzebnych produktów i nie będą mogli ich dokupić późnym popołudniem.

d4lwlou

Nowe regulacje mogą uderzyć również w przedsiębiorców, którzy nie będą mogli otworzyć swoich sklepów w niedzielę niehandlową, a w Wigilię i Wielką Sobotę skrócą godziny pracy.

Lewica podjęła decyzję ws. 30-krotności. Scheuring-Wielgus zdradza szczegóły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lwlou

Podziel się opinią

Share
d4lwlou
d4lwlou
Więcej tematów