Trwa ładowanie...
d34atfm

Zagrała w Smoleńsku, teraz ochrzciła "Księcia Poniatowskiego". Macierewicz jest dumny

Pamiątkowe zdjęcie zadowolonego Antoniego Macierewicza z Haliną Łabonarską wykonane podczas nadania imienia pierwszemu z pięciu nowych samolotów dla VIP-ów nie powinno nikogo dziwić. Aktorka, która zagrała matkę Niny - głównej bohaterki filmu "Smoleńsk" - już niejednokrotnie dawała wyraz swojemu światopoglądowi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aktorka teatru Ateneum Halina Łabonarska podczas uroczystości nadania imienia samolotowi
Aktorka teatru Ateneum Halina Łabonarska podczas uroczystości nadania imienia samolotowi (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d34atfm

"Imię księcia Poniatowskiego nadała samolotowi #Gulfstream jego matka chrzestna aktorka Halina Łabonarska" - taki wpis pojawił się na Twitterowym koncie Antoniego Macierewicza.

Doniosła rola, jaką odegrała podczas oficjalnego przyjęcia maszyny do służby, to nie przypadek. Aktorka jest znana z prawicowego światopoglądu i chętnie występowała na antenie TV Republika oraz w Radiu Maryja. W 2016 r. zagrała w filmie "Smoleńsk" rolę matki Niny, czyli dziennikarki, która "na własną rękę prowadziła dochodzenie w sprawie katastrofy smoleńskiej".

d34atfm

Pierwszy spośród nowych samolotów dla rządowych VIP-ów. Galeria zdjęć maszyny

Biegła przez osiedle i krzyczała o zabójstwie Lecha Kaczyńskiego

- To było takie nieustanne przypominanie sobie tego momentu, kiedy dowiedziałam się o tym, że ta tragedia się wydarzyła. Pamiętam swój bieg przez osiedle, kiedy płacząc, krzyczałam do spotykanych ludzi, że zabili prezydenta - opowiadała o swojej pracy nad filmem w rozmowie z wpolityce.pl Łabonarska.

Marcin Makowski: „Smoleńsk”, czyli wszystkie drogi prowadzą do zamachu

Aktorka otrzymała w kwietniu z rąk ministra kultury Piotra Glińskiego Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Odznaczenie wręczono również pojawiającemu się na wydarzeniach organizowanych przez PiS aktorowi Jerzemu Zelnikowi.

d34atfm

Podziel się opinią

Share
d34atfm
d34atfm
Więcej tematów