Trwa ładowanie...
d3pkadl
d3pkadl

Zagadka "złotego pociągu" zostanie wkrótce rozwiązana?

Sprawa rozwikłania zagadki tzw. złotego pociągu zbliża się do końca. Już niebawem możemy dowiedzieć się, czy pociąg jest ukryty w Wałbrzychu, czy też go tam nie ma. Dziś, po roku od zgłoszenia odkrycia, rozpoczynają się poszukiwania. W akcję zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3pkadl

W sierpniu mija rok od zgłoszenia sprawy złotego pociągu w wałbrzyskim ratuszu. Starania o uzyskanie pozwolenia na rozpoczęcie kopania trwały od grudnia. Według naukowców z AGH, którzy badali działkę, pociągu w tym miejscu nie ma.

Teren został przygotowany pod postawienie kontenerów socjalnych oraz pod wydzielenie ogrodzenia. Przeprowadzono także zabezpieczenie działki. Wyznaczono miejsce na plac manewrowy oraz na składowisko urobku.

d3pkadl

Według mediów w okolicach Wałbrzycha miałby się znajdować ukryty pociąg z II wojny światowej. Pojawiły się spekulacje, że może chodzić o celowo zasypany tam pociąg ze złotem i innymi kosztownościami wywiezionymi pod koniec wojny z Wrocławia. Nigdy nie odnaleziono zawartości ani samego pociągu.

Generalny konserwator zabytków, wiceminister kultury Piotr Żuchowski wyrażał w sierpniu przekonanie, że "złoty pociąg" istnieje "na ponad 99 procent". Jednak zdaniem niektórych znawców tematu "złoty pociąg" - a przynajmniej z takim ładunkiem - to tylko legenda.

d3pkadl

Podziel się opinią

Share
d3pkadl
d3pkadl
Więcej tematów