Trwa ładowanie...
d2fmnk4

Zadziwiające zachowanie posłanki PiS na komisji zdrowia. "Założę maseczkę, bo ze Śląska"

Posłanka PiS z województwa lubuskiego Elżbieta Płonka założyła maseczkę podczas obrad sejmowej komisji zdrowia. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zrobiła to podczas wystąpienia posłanki Moniki Rosy z Koalicji Obywatelskiej. Tuż po tym, gdy dowiedziała się, że pochodzi ona ze Śląska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zadziwiające zachowanie posłanki PiS na komisji zdrowia. "Założę maseczkę, bo ze Śląska"
(PAP)
d2fmnk4

- Ja bym się chciała skupić na sytuacji na Śląsku. Jak państwo doskonale wiecie, co państwo ministrowie podkreślacie, że "gdyby nie Śląsk, to skończyłby się w Polsce koronawirus". Chciałabym powiedzieć jedną rzecz… - zaczęła swoje wystąpienie Monika Rosa, posłanka Koalicji Obywatelskiej pochodząca z województwa śląskiego.

Przerwał jej komentarz posłanki PiS Elżbiety Płonki. - Założę maseczkę, bo ze Śląska - powiedziała Płonka i ostentacyjnie zaczęła zakrywać twarz.

- Widzę, że pani poseł prewencyjnie stosuje wobec mnie ostracyzm - odpowiedziała jej Monika Rosa.

d2fmnk4

- Przepraszam, że założyłam maseczkę, ale ja jestem lekarzem z województwa lubuskiego, chronić się muszę. Lubuskie województwo, ma najmniej zakażeń, mimo tego że pierwszy pacjent pochodził od nas. Mowa była o Śląsku, więc się przestraszyłam... - tłumaczyła się posłanka PiS, gdy przyszła pora na jej wystąpienie.

Śląsk jest na pierwszym miejscu w Polsce pod względem liczby zakażonych koronawirusem. Ogniska zakażeń zlokalizowano w wielu kopalniach. Górnicy w większości przechodzili COVID-19 bezobjawowo, nieświadomie zakażali więc swoich kolegów i członków rodziny.

Ten fakt wywołał ogromną falę hejtu na górników, a także mieszkańców województwa śląskiego.

- Wzrost zachorowań w województwie śląskim to nie wina mieszkańców, tylko specyfiki pracy w kopalniach i trudno być tu zaskoczonym. Martwi raczej nieprzygotowanie Ministra Zdrowia do tej sytuacji. I zaskakuje (choć może nie?) skala przekłamań, ostracyzmu i hejtu, który nas dotknął - stwierdziła w rozmowie z se.pl posłanka KO Monika Rosa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2fmnk4

Podziel się opinią

Share

d2fmnk4

d2fmnk4
Więcej tematów