Trwa ładowanie...
dbcrzp1

Zadziwiające zachowanie posłanki PiS na komisji zdrowia. "Założę maseczkę, bo ze Śląska"

Posłanka PiS z województwa lubuskiego Elżbieta Płonka założyła maseczkę podczas obrad sejmowej komisji zdrowia. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zrobiła to podczas wystąpienia posłanki Moniki Rosy z Koalicji Obywatelskiej. Tuż po tym, gdy dowiedziała się, że pochodzi ona ze Śląska.
Share
Zadziwiające zachowanie posłanki PiS na komisji zdrowia. "Założę maseczkę, bo ze Śląska"
Źródło: PAP
dbcrzp1

- Ja bym się chciała skupić na sytuacji na Śląsku. Jak państwo doskonale wiecie, co państwo ministrowie podkreślacie, że "gdyby nie Śląsk, to skończyłby się w Polsce koronawirus". Chciałabym powiedzieć jedną rzecz… - zaczęła swoje wystąpienie Monika Rosa, posłanka Koalicji Obywatelskiej pochodząca z województwa śląskiego.

Przerwał jej komentarz posłanki PiS Elżbiety Płonki. - Założę maseczkę, bo ze Śląska - powiedziała Płonka i ostentacyjnie zaczęła zakrywać twarz.

- Widzę, że pani poseł prewencyjnie stosuje wobec mnie ostracyzm - odpowiedziała jej Monika Rosa.

dbcrzp1

- Przepraszam, że założyłam maseczkę, ale ja jestem lekarzem z województwa lubuskiego, chronić się muszę. Lubuskie województwo, ma najmniej zakażeń, mimo tego że pierwszy pacjent pochodził od nas. Mowa była o Śląsku, więc się przestraszyłam... - tłumaczyła się posłanka PiS, gdy przyszła pora na jej wystąpienie.

Śląsk jest na pierwszym miejscu w Polsce pod względem liczby zakażonych koronawirusem. Ogniska zakażeń zlokalizowano w wielu kopalniach. Górnicy w większości przechodzili COVID-19 bezobjawowo, nieświadomie zakażali więc swoich kolegów i członków rodziny.

Ten fakt wywołał ogromną falę hejtu na górników, a także mieszkańców województwa śląskiego.

- Wzrost zachorowań w województwie śląskim to nie wina mieszkańców, tylko specyfiki pracy w kopalniach i trudno być tu zaskoczonym. Martwi raczej nieprzygotowanie Ministra Zdrowia do tej sytuacji. I zaskakuje (choć może nie?) skala przekłamań, ostracyzmu i hejtu, który nas dotknął - stwierdziła w rozmowie z se.pl posłanka KO Monika Rosa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dbcrzp1

Podziel się opinią

Share
dbcrzp1
dbcrzp1
Więcej tematów