Trwa ładowanie...
dvewhhx

Zaćmienie Księżyca. Kiedy będzie można je oglądać?

Kiedy najblizsze zaćmienie Księżyca? Kiedy będzie można je obserwować na niebie? Dla tych, którzy chcą zobaczyć zaćmienie Księżyca, mamy dobrą wiadomość. Już wkrótce będzie widoczne na niebie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaćmienie Księżyca bedzie widoczne podczas lipcowej pełni
Zaćmienie Księżyca bedzie widoczne podczas lipcowej pełni (Pixabay)
dvewhhx

Kiedy zaćmienie Księżyca?

Półcieniowe-częściowe zaćmienie Księżyca będzie widoczne już na początku lipca 2020. Co ważne, zjawisko to będzie połączone z pełnią Księżyca.

Takie zaćmienie Księżyca ma miejsce wtedy, gdy Ziemia znajduje się między Słońcem a Księżycem, który jest akurat w pełni. Najbliższe takie zjawisko już początkiem lipca, a dokładnie w niedzielę 5 lipca.

dvewhhx

Jak informuje AccuWeather, w nocy z soboty na niedzielę, 4/5 lipca, Księżyc w pełni będzie pasował do cienia Ziemi. W ten sposób powstanie tzw. zaćmienie Księżyca. Według EarthSky nie będzie to tak spektakularne zjawisko jak całkowite zaćmienie Księżyca, ale raczej subtelne zdarzenie, gdy Księżyc porusza się przez zewnętrzną część cienia Ziemi.

Fred Espenak, ekspert ds. zaćmień Księżyca, którego cytuje "USA Today", twierdzi, że aż 35 proc. zaćmień Księżyca ma charakter półcienny, dlatego mogą być trudne do wykrycia nawet za pomocą teleskopu.

W Polsce półcieniowe zaćmienie Księżyca najbardziej widoczne będzie nad ranem, około godziny 4:30.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvewhhx

Podziel się opinią

Share

dvewhhx

dvewhhx
Więcej tematów