Trwa ładowanie...

Zabrze. Nieznani sprawcy zdewastowali groby. Parafianie oburzeni

29 pomników i 22 krzyże zostały zniszczone na cmentarzu w Zabrzu-Helence. Na miejscu pracują technik i śledczy z policji. W tej sprawie ma być wszczęte śledztwo pod kątem znieważenia miejsca pochówku. "Nie pozwólmy na tolerowanie wandalizmu i chamstwa" - przestrzegają radni.

Share
Zabrze. Nieznani sprawcy zdewastowali groby. Parafianie oburzeni
Źródło: Facebook.com
d3o3u5j

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Nieznani sprawcy zdewastowali 29 pomników i 22 krzyże na cmentarzu parafialnym w Zabrzu-Helence. Wierni z parafii NMP Matki Kościoła o fakcie dowiedzieli się podczas porannej mszy - informuje dziennikzachodni.pl.

Na miejscu zdarzenia pojawili się policyjny technik i śledczy, którzy zabezpieczyli ślady. W tej sprawie ma być wszczęte śledztwo pod kątem znieważenia miejsca pochówku. Sprawcom grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Członkowie parafii nie kryją oburzenia. Twierdzą, że cmentarz powinien być lepiej zabezpieczony i monitorowany. Szkody będą musieli pokryć z własnych pieniędzy. To koszt nawet 8 tys. zł. To nie pierwsza taka sytuacja, do podobnej doszło kilka lat temu.

d3o3u5j

Radni Dzielnicy Zabrze-Helenka piszą w mediach społecznościowych o "haniebnej dewastacji". Zapewniają, że sprawa nie zostanie zapomniana. Apelują również do potencjalnych świadków o informacje. "Nie można tolerować wandalizmu i chamstwa - nie pozwólmy na to!!!" - mówią.

Kidawa-Błońska o zamieszaniu wokół rodziny Szydło: opozycja jest wstrząśnięta

Źródło: dziennikzachodni.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3o3u5j

Podziel się opinią

Share
d3o3u5j
d3o3u5j
Więcej tematów