Trwa ładowanie...
d2qe9g2

Zabrze. Nieznani sprawcy zdewastowali groby. Parafianie oburzeni

29 pomników i 22 krzyże zostały zniszczone na cmentarzu w Zabrzu-Helence. Na miejscu pracują technik i śledczy z policji. W tej sprawie ma być wszczęte śledztwo pod kątem znieważenia miejsca pochówku. "Nie pozwólmy na tolerowanie wandalizmu i chamstwa" - przestrzegają radni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zabrze. Na cmentarzu zniszczono 29 pomników i 22 krzyże
Zabrze. Na cmentarzu zniszczono 29 pomników i 22 krzyże (Facebook.com)
d2qe9g2

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Nieznani sprawcy zdewastowali 29 pomników i 22 krzyże na cmentarzu parafialnym w Zabrzu-Helence. Wierni z parafii NMP Matki Kościoła o fakcie dowiedzieli się podczas porannej mszy - informuje dziennikzachodni.pl.

Na miejscu zdarzenia pojawili się policyjny technik i śledczy, którzy zabezpieczyli ślady. W tej sprawie ma być wszczęte śledztwo pod kątem znieważenia miejsca pochówku. Sprawcom grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

d2qe9g2

Członkowie parafii nie kryją oburzenia. Twierdzą, że cmentarz powinien być lepiej zabezpieczony i monitorowany. Szkody będą musieli pokryć z własnych pieniędzy. To koszt nawet 8 tys. zł. To nie pierwsza taka sytuacja, do podobnej doszło kilka lat temu.

Radni Dzielnicy Zabrze-Helenka piszą w mediach społecznościowych o "haniebnej dewastacji". Zapewniają, że sprawa nie zostanie zapomniana. Apelują również do potencjalnych świadków o informacje. "Nie można tolerować wandalizmu i chamstwa - nie pozwólmy na to!!!" - mówią.

Kidawa-Błońska o zamieszaniu wokół rodziny Szydło: opozycja jest wstrząśnięta

Źródło: dziennikzachodni.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qe9g2

Podziel się opinią

Share
d2qe9g2
d2qe9g2
Więcej tematów