Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

"Zabrać im mistrzostwa! To powinna być inicjatywa Polski"

To igrzyska, a tam w więzieniach siedzą ludzie. Odebranie Białorusi organizacji mistrzostw świata w hokeju na lodzie w 2014, to powinna być polska inicjatywa. To by go naprawdę zabolało - mówi o Aleksandrze Łukaszence Grzegorz Schetyna, gość Kontrwywiadu RMF FM. Kwestia związków partnerskich wywołuje już mniejsze emocje niż w poprzedniej kadencji. Jeśli ten temat się pojawi, musi być podjęty przez władze PO. Trzeba przez to przejść i poprzeć, jeżeli będzie większość - twierdzi Schetyna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Schetyna powiedział, że ma wyjścia i podwyższenie wieku emerytalnego jest nieuchronne. - Wszyscy to wiemy, cała Europa to robi i my musimy zrobić to także. Jestem przekonany, że znajdziemy porozumienie. Potrzebne jest to porozumienie koalicji - dodał.

- To dopiero 100 dni, więc wszystko jest jeszcze przed nami, a problemów jest sporo jak widać. Jest nowy rząd, są nowi ministrowie. Też proszę dać czas temu rządowi, żeby się odszukał - tłumaczył Schetyna.

Powiedział też, że Polska powinna być inicjatorem, by odebrać Łukaszence prawo do organizacji mistrzostw świata na Białorusi. - To byłaby sankcja, zdarzenie, które by go naprawdę zabolało. Musimy być tutaj skuteczni - zaznaczył.

- To są igrzyska a tam naprawdę w więzieniach siedzą ludzie, których on traktuje w taki sposób, jak w żadnym innym kraju w Europie - podkreślił.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów