Trwa ładowanie...

Zabójstwo w Ełku. Jest decyzja sądu ws. aresztowania Tunezyjczyka

Sąd Okręgowy w Suwałkach oddalił zażalenie i utrzymał w mocy tymczasowy areszt dla Tunezyjczyka, jednego z dwóch podejrzanych o zabójstwo w noc sylwestrową 21-letniego mieszkańca Ełku.

Zabójstwo w Ełku. Jest decyzja sądu ws. aresztowania TunezyjczykaŹródło: Agencja Gazeta, fot: Arkadiusz Stankiewicz
d1t8cpo

Sąd wyższej instancji uznał, że Sąd Rejonowy w Ełku prawidłowo zastosował przepisy dotyczące tymczasowego aresztu i wziął pod uwagę zebrane dowody, które wskazują na prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa zagrożonego surową karą.

Zostało też zaskarżone postanowienie o areszcie drugiego z podejrzanych (z pochodzenia Algierczyka). Formalnie jednak jeszcze nie dotarło do sądu okręgowego.

Śledztwo ws. wydarzeń przed kebabem w Ełku w noc sylwestrową przejęła niedawno suwalska prokuratura. Według dotychczasowych jej ustaleń, awantura przed lokalem zaczęła się po tym, jak 21-latek zabrał stamtąd dwie butelki z napojami. W pościg za Danielem ruszyły dwie osoby z baru: kucharz pochodzący z Tunezji oraz właściciel, który ma pochodzenie algierskie.

Gdy dogonili mężczyznę, doszło do szarpaniny. Algierczyk szarpał i przytrzymywał 21-latka, a Tunezyjczyk zadał chłopakowi ciosy nożem, które okazały się śmiertelne.

d1t8cpo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t8cpo
Więcej tematów