Trwa ładowanie...

Zabójstwo Kristiny z Mrowin. Zaangażowano seksuologa. "Postawi kropkę nad i"

Zabójstwo w Mrowinach. Do zespołu psychiatrów, którzy badają Jakuba A., dołączył znany seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Śledczy wykluczyli wcześniej, że zbrodnia miała motyw seksualny. Biegli sprawdzą jednak, czy 22-latek ma zaburzenia seksualne. Zdaniem pełnomocnika mamy Kristiny zaangażowanie seksuologa to "postawienie kropki nad i".

Share
Zabójstwo Kristiny z Mrowin. Zaangażowano seksuologa. "Postawi kropkę nad i"
Źródło: Policja
d9avir2

Prokuratura w Świdnicy postanowiła zaangażować seksuologa do zespołu biegłych badających Jakuba A. podejrzanego o zabójstwo Kristiny z Mrowin. Informowaliśmy o tym w poniedziałek.

- Prokurator powołał dwóch biegłych lekarzy psychiatrów celem wydania opinii na temat poczytalności Jakuba A. W czasie badania biegli wystąpili z wnioskiem do prokuratora prowadzącego o powołanie dodatkowo do zespołu biegłego psychologa i lekarza seksuologa. To była inicjatywa biegłych psychiatrów. Prokurator przychylił się do tego wniosku - tłumaczy WP prok. Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Opinia na temat poczytalności ma wpłynąć do prokuratury do końca października.

d9avir2

Przypomnijmy, że śledczy wykluczyli wcześniej, że zbrodnia miała motyw seksualny. Mimo to biegli sprawdzą, czy 22-latek ma zaburzenia seksualne.

Akcja Patryka Jakiego. Ryszard Czarnecki reaguje

Zabójstwo Kristiny. Mama Kristiny trzymana w niepewności

Pełnomocnik mamy 10-letniej Kristiny przekazał Wirtualnej Polsce, że oficjalnie nie wie, dlaczego zapadła taka decyzja. Nie ma dostępu do akt sprawy.

- Prokurator uznaje, że dla dobra śledztwa nie jest to wskazane. 25 pracuję w zawodzie, nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją. Z mojej praktyki wynika wręcz, że prokuratorzy chcą współpracować z prawnikami osób pokrzywdzonych, którzy mogą coś wnieść świeżego do sprawy. Nie rozumiem, dlaczego prokurator przyjął taką postawę, o niczym nie chce nas informować. Dość powiedzieć, że z medialnych przekazów dowiaduję się, gdzie jest osadzony, bo nawet takiej informacji nie chciano mi przekazać - informuje WP mec. Sebastian Kujacz.

I dodaje, że to źle wpływa na mamę Kristiny. - Po ludzku patrząc, ona nie wie nawet, w jaki sposób zginęła jej córka, jak długo cierpiała. Tych informacji nie mamy - przyznaje. A przedłużające się śledztwo nie pomaga.

d9avir2

Prof. Lew-Starowicz wśród biegłych. "Postawi kropkę nad i"

Jego zdaniem zaangażowanie seksuologa do zespołu biegłych to kwestia "postawienia 'kropki nad i'". - Już na samym początku pojawiała się przecież informacja o motywie seksualnym przy zabójstwie Kristiny. Zakładam na tę chwilę, że prokurator chce zamknąć ten wątek, mieć opinię biegłego, który potwierdzi, że motywu seksualnego nie było - ocenia.

10-letnia Kristina została zamordowana 12 czerwca. Po kliku dniach zatrzymano Jakuba A. Na policję zgłosili się świadkowie, którym mężczyzna miał proponować 10 tysięcy zł za pomoc w zabiciu dziewczynki. Po wizji lokalnej 22-latek przyznał się do winy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9avir2

Podziel się opinią

Share
d9avir2
d9avir2
Więcej tematów