Trwa ładowanie...

Zabójstwo Jana Kuciaka. Rozpoczął się proces oskarżonych o morderstwo dziennikarza i jego narzeczonej

Przed sądem w Pezinku koło Bratysławy rozpoczął się w czwartek proces w sprawie zabójstwa dziennikarza Jana Kuciaka i jego narzeczonej Martiny Kusznirovej. Oskarżono o nie cztery osoby.

Zabójstwo Jana Kuciaka. Rozpoczął się proces oskarżonych o morderstwo dziennikarza i jego narzeczonejŹródło: East News, fot: AP/Associated Press/East News
d21v0om
d21v0om

O zlecenie zabójstwa dziennikarza i jego narzeczonej oskarżony został biznesmen Marian Koczner. To między innymi jego interesy opisywał w sowich reportażach Kuciak.

Na ławie oskarżonych zasiądzie także pośredniczka między nim a wykonawcami zabójstwa - Alena Zsuzsowa, były policjant Tomasz Szabo i jego kuzyn, były żołnierz, Miroslav Marczek.

Z procesu wyłączono Zoltana Andrusko, jednego z domniemanych pośredników, który przyznał się do winy i zaczął współpracować z wymiarem sprawiedliwości.

d21v0om

Sąd ma na pierwszym posiedzeniu zdecydować, czy przyjmuje akt oskarżenia przygotowany przez Urząd Prokuratora Specjalnego.

Procesowi, który toczy się przed Szczególnym Sądem Karnym w Pezinoku koło Bratysławy, towaryszą nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Rozprawy odbywać się będą na teren pobliskiej Akademii Wymiaru Sprawiedliwości. Dziennikarze nie mogą fotografować twarzy prokuratorów i sędziów. Muszą też mieć wyłączone telefony komórkowe. Rejestrować można tylko dźwięk.

Źródło: tvn24.pl, rmf24.pl

d21v0om
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21v0om
Więcej tematów