Trwa ładowanie...

Zabójstwo ciężarnej 25-latki. Zarzuty dla prawdopodobnego ojca dziecka

Zarzut zabójstwa 25-letniej ciężarnej kobiety postawili śledczy z Rzeszowa 31-latkowi z Dębicy. Mężczyzna przyznał się podczas śledztwa, że w sierpniu zrzucił kobietę ze skarpy i zakopał jej zwłoki w lesie. Grzegorzowi G., który był prawdopodobnie ojcem dziecka, grozi nawet kara dożywocia.

Share
Zabójstwo ciężarnej 25-latki. Zarzuty dla prawdopodobnego ojca dziecka
Źródło: WP, Fot: meg
d3mif4w

- Z jego wyjaśnień wynika, że nie planował wcześniej zabójstwa Jolanty Ś., że taka myśl zrodziła się dopiero w czasie kłótni - powiedział Łukasz Harpula, szef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Śledczy w rozmowie z PAP dodał, że mężczyzna uderzał ciężarną wiele razy cegłą, ranił ją też w szyję. Jako bezpośrednią przyczynę śmierci prokuratorzy wskazali zachłyśnięcie się krwią i uduszenie.

d3mif4w

Grzegorza G. zatrzymano w listopadzie, po tym jak policja urządziła w jego mieszkaniu zasadzkę. Mężczyzna przebywa w areszcie.

Prokuratorzy prowadzą też drugą sprawę z udziałem 31-latka, ale łączy się ona z zabójstwem ciężarnej. Chodzi o kradzież sprzętu elektronicznego z firmy, w której pracował. Pieniądze ze sprzedaży tych przedmiotów miały pomóc mu ukryć się przed policją.

oprac. A. Jastrzębski

Zobacz też: Zginęły dzieci, winnych nie ma. Kontrowersyjna decyzja prokuratury

d3mif4w

Podziel się opinią

Share
d3mif4w
d3mif4w
Więcej tematów