Trwa ładowanie...

Zablokowana autostrada A1. "Otwórzcie bramki"

Duże utrudnienia na autostradzie A1 między Toruniem a Gdańskiem. Korki i zatory to skutek wypadku koło Nowych Marz. Część trasy kierowcy muszą pokonać trasą krajową. Korki także na A4 w okolicach Krakowa.

Zablokowana autostrada A1. "Otwórzcie bramki"Źródło: nadesłane/dziejesie.wp.pl
dp3uifv
dp3uifv

Dwie ciężarówki i auto osobowe zderzyły się na 76 kilometrze między Warlubiem i Nowymi Marzami wieczorem. Dwie osoby trafiły do szpitala. Skutki wypadku odczuwalne są jednak do teraz. Problemem jest rozsypany ładunek marchwi. Drogowcy zapowiadają, że przed południem uporają się z uprzątnięciem jezdni.

Do tego czasu ruch w stronę Torunia i Łodzi prowadzony jest objazdem przez równoległą drogę krajową nr 91.

internauta/dziejesie.wp.pl
Źródło: internauta/dziejesie.wp.pl

Problem w tym, że kierowcy wjeżdżający od strony Trójmiasta, nie są informowani o objeździe i liczą na szybki przejazd. "Wpuszczają ludzi zaraz za Gdańskiem na A1. W Warlubiu mówią im, że jednak dalej nie pojadą i muszą zjechać z A1 i zapłacić za przejazd. Normalnie pobierają opłatę" - informuje nas internautka.

"Dlaczego pobierają opłaty skoro trasa jest nieprzejezdna? Gdyby otworzyli bramki nie byłoby problemu" - zauważa inny kierowca.

dp3uifv

Drogowcy podjęli decyzję o awaryjnym podniesieniu bramek w Warlubiu po godz. 8 i bezpłatnym przejeździe przez 45 minut. Drugi raz bramki zostały otwarte na trzy kwadranse ok. godz. 9:25.

"Otwarcie bramek wyjazdowych celem wypuszczenia kierowców oczekujących pojazdów bez poboru opłaty - zgodnie z instrukcją Ministra - następuje w przypadku wydłużonego czasu oczekiwania na pobór opłaty powyżej 45 minut" - wyjaśnia Wirtualnej Polsce biuro prasowe Gdańsk Transport Company.

Operator północnego odcinka A1 zapowiada, że jeśli auta znów będą stać w korku dłużej niż 45 min. ponownie podniesie bramki.

Korki koło Krakowa

Duże utrudnienia także na autostradzie A4 w kierunku Katowic. Na autostradowej obwodnicy Krakowa, przy węźle zakopiańskim, doszło do kolizji pięciu samochodów.

dp3uifv

Korek ma 6 kilometrów. Nikomu nic się nie stało, ale na miejscu pracują służby - podaje gazetakrakowska.pl.

Niebezpiecznie jest także w miastach. W Krośnie w środę rano w dwóch różnych miejscach doszło do śmiertelnych wypadków. W pierwszym zginął 85-letni pieszy, w drugim 18-letnia rowerzystka wpadła pod ciężarówkę - informuje gazeta.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tym razem ZUS przesadził. 5-latkowi grozi komornik

dp3uifv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp3uifv
Więcej tematów