Trwa ładowanie...
d3m5930

"Zabiliśmy Amerykanina, bo promował chrześcijaństwo"

Al-Kaida w Afryce Północnej przyznała się do zabicia amerykańskiego pracownika organizacji pomocowej, który został zastrzelony w ubiegłym tygodniu w Mauretanii - podała telewizja Al-Dżazira. Amerykanin został uznany za winnego promowania religii chrześcijańskiej i próby nawracania muzułmanów.

Share
d3m5930

Stacja ta miała we wtorek otrzymać od mauretańskiego oddziału Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu nagranie, w którym przedstawiciel organizacji poinformował, iż to ona odpowiada za zabicie 39-letniego Christophera Ervina Leggetta.

Resort spraw wewnętrznych Mauretanii podał w czwartek, iż prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Amerykanina, a służby bezpieczeństwa czynią wszystko, by schwytać zabójców.

Działający w Kościele baptystów Leggett był specjalistą ds. technik komputerowych i prowadził zajęcia w mauretańskim rządowym centrum informatycznym. Zginął na ulicy stolicy Mauretanii Nawakszut, zastrzelony przez dwóch niezidentyfikowanych napastników.

W ostatnich latach ekstremiści islamscy nasilili działania w Mauretanii, atakując głównie cudzoziemców. W 2007 roku zabito grupę turystów francuskich. Z powodu fali przemocy anulowano też prowadzący przez ten kraj samochodowy Rajd Dakar. Sytuacja w Mauretanii zrodziła spekulacje na temat rozszerzania wpływów w regionie przez coraz aktywniejszą tu Al-Kaidę.

d3m5930
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m5930
d3m5930
Więcej tematów