Trwa ładowanie...
d28xf58

Zabiła nastolatkę płynąc motorówką - posiedzi trzy lata

Na karę trzech lat pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Kielcach Natalię M. oskarżoną o spowodowanie wypadku na zalewie Chańcza (Świętokrzyskie), w którym zginęła 12-letnia dziewczynka.

Share
d28xf58

Do tragedii doszło 2 lipca 2006 roku, gdy rozpędzona motorówka uderzyła w kajak, którym płynęła dziewczynka i jej ojciec. Dziecko zginęło, a mężczyzna został poważnie ranny. Natalia M. przyznała się do kierowania motorówką, którą płynął także jej partner Cezary D.

Przewodnicząca składu orzekającego Dorota Baran powiedziała w uzasadnieniu wyroku, że zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, w sposób niebudzący wątpliwości, winę Natalii M. Sąd ustalił, że to oskarżona prowadziła łódź.

Według sądu, Natalia M. umyślnie, w sposób rażący, naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu wodnym, gdyż kierowała łodzią nie posiadając umiejętności, ani uprawnień, nie zachowała należytej ostrożności, płynęła zbyt blisko brzegu, ze zbyt dużą prędkością i nie obserwowała akwenu.

Wyrok nie jest prawomocny.

d28xf58

Jest to już drugi proces w tej sprawie. Pierwszy zakończył się nieprawomocnym wyrokiem w sierpniu 2007 roku. Natalia M. została skazana na trzy lata więzienia za spowodowanie wypadku. Cezary D. usłyszał wyrok o połowę niższy za umożliwienie prowadzenia motorówki osobie, która nie posiadała umiejętności i uprawnień.

Od pierwszego wyroku odwołał się obrońca oskarżonej, który uważał, że Natalia M. samooskarżając się kłamie. Według niego, kobieta nie miała pojęcia jak uruchomić łódź. Sąd Okręgowy w Kielcach, na skutek apelacji, skierował sprawę do ponownego rozpoznania, bo ocena materiału dowodowego budziła "liczne wątpliwości".

Po wypadku prokuratura oskarżyła 28-letnią wówczas obywatelkę Ukrainy Natalię M., która przyznała się, że kierowała motorówką, o spowodowanie wypadku. Jej partnera 42-letniego Cezarego D., który płynął z nią i był użytkownikiem łodzi - oskarżono o narażenie osób przebywających na akwenie na wielkie niebezpieczeństwo.

Cezary D. zmarł w trakcie drugiego procesu. Wcześniej oskarżeni wzięli ślub.

d28xf58
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28xf58
d28xf58
Więcej tematów