Trwa ładowanie...
d4emw28
francja
05-01-2007 16:00

Zabił współwięźnia i zjadł jego płuca

O przypadku kanibalizmu w jednym w
francuskich więzień poinformowała prokuratura w Rouen.
Jeden z więźniów przyznał się do zjedzenia części organów
wewnętrznych towarzysza z celi, którego zamordował.

d4emw28
d4emw28

Brak części anatomicznych ofiary na miejscu przestępstwa pozwala uznać, że "samooskarżenie mordercy o kanibalizm" ma podstawę w faktach - wynika z przedstawionego przez prokuraturę komunikatu.

Morderca twierdził, że zjadł serce współwięźnia. Badanie zwłok ofiary wykazało jednak, że "serce było na miejscu, nietknięte", brakowało natomiast lewego płata płuc.

Podczas makabrycznego mordu i dalszych wydarzeń w tej samej celi przebywał trzeci więzień, który nie podniósł alarmu.

Liczne raporty zwracają uwagę na szczególnie trudne warunki we francuskich więzieniach, które przyjmują coraz więcej osób cierpiących na zaburzenia psychiczne.

Według oficjalnych danych 1 listopada zeszłego roku w więzieniach we Francji, dysponujących łączną liczbą 51200 miejsc, odbywało karę 57612 więźniów.

d4emw28
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4emw28
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj