Trwa ładowanie...
d4gmpnw

Zabił w Brzesku 71-latka. Policja zatrzymała sprawcę

Zwłoki 71-letniego mężczyzny znaleziono w jego mieszkaniu w Brzesku (woj. małopolskie) 3 września. Wstępna obdukcja ciała wskazała, że został zamordowany. Policja zatrzymała wczoraj sprawcę. Okazał się nim 19-latek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zabił w Brzesku 71-latka. Policja zatrzymała sprawcę
(WP.PL, Fot: Sławomir Kowalewski)
d4gmpnw

Makabrycznego odkrycia dokonała córka ofiary. Kobieta przyszła odwiedzić samotnie mieszkającego ojca. Mężczyzna nie żył od kilku dni. Jego ciało miało liczne rany cięte zadane ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem.

Policyjni technicy zwrócili uwagę, że mieszkanie nosiło ślady penetracji, co wskazywałoby na motyw rabunkowy napadu (mężczyzna miał opinię majętnego). Ale po dokładnych oględzinach okazało się, że z mieszkania nie zginęło nic wartościowego.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzesku rozpoczęli zbieranie i analizowanie dowodów w tej sprawie. W efekcie udało im się ustalić sprawcę zabójstwa. Okazał się nim 19-letni krewny zamordowanego mężczyzny.

d4gmpnw

28 sierpnia chłopak przyszedł do mieszkania starszego mężczyzny, aby pożyczyć od niego pieniądze. Chłopak miał zasądzoną grzywnę w wysokości 1400 złotych za jazdę po spożyciu alkoholu. Pomiędzy mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań, a sprawca zadał starszemu panu kilka ciosów kuchennym nożem. Z mieszkania zabrał jedynie drobną kwotę pieniędzy i dwie paczki papierosów.

19-latek usłyszał już zarzut zabójstwa. Podejrzany przyznał się do stawianego mu zarzutu i szczegółowo opisał całe zdarzenie.

Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na tzry miesiące.

d4gmpnw

Podziel się opinią

Share

d4gmpnw

d4gmpnw
Więcej tematów