Trwa ładowanie...

Zabił trzech policjantów - spędzi resztę życia za kratkami

Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał w mocy karę dożywotniego więzienia dla b. strażnika więziennego Damiana Ciołka za zabójstwo trzech policjantów i usiłowanie zabójstwa aresztanta.

Zabił trzech policjantów - spędzi resztę życia za kratkamiŹródło: PAP
d20r8l8
d20r8l8

Tym samym sąd odwoławczy nie uwzględnił apelacji obrońcy, uznając ją za niezasadną. Wyrok jest prawomocny.

Obrona zarzuciła sądowi pierwszej instancji m.in., iż nie uwzględnił, że oskarżony działał w warunkach ograniczonej poczytalności. Wnosił o złagodzenie Ciołkowi kary i wymierzenie mu od ośmiu do 15 lat więzienia. Prokurator i pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych chcieli oddalenia apelacji i utrzymania wyroku w mocy.

W listopadzie ub. roku Sąd Okręgowy w Sieradzu uznał Ciołka za winnego najcięższych przestępstw - zabicia policjantów i usiłowanie zabójstwa aresztanta. Skazując go na dożywocie, uznał, że chociaż działanie w warunkach ograniczonej poczytalności jest okolicznością łagodzącą, to w tym przypadku przy wymierzeniu kary wzięto pod uwagę m.in. względy społeczne.

Do tragedii doszło w marcu 2007 roku w sieradzkim Zakładzie Karnym, gdy trzech policjantów z łódzkiej komendy wojewódzkiej przyjechało zabrać aresztanta na przesłuchanie do prokuratury. Strażnik stojący na wieżyczce przy głównej bramie więzienia bez powodu ostrzelał pojazd z kałasznikowa. W wyniku odniesionych ran na miejscu zginęli dwaj funkcjonariusze; trzeci zmarł w szpitalu. Także ranny aresztant trafił do szpitala.

d20r8l8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20r8l8
Więcej tematów