Trwa ładowanie...
d1dadfj

Zabił syna nożem, sąd go uniewinnił

Słupski sąd uniewinnił 61-latka z Główczyc na Pomorzu, którego śledczy oskarżali o zabójstwo 39-letniego syna. Zdaniem sądu ojciec bronił się tylko przed atakiem i działał w ramach obrony koniecznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zabił syna nożem, sąd go uniewinnił
(WP.PL)
d1dadfj

Sąd wziął pod uwagę zeznania sąsiadów, którzy mówili, że syn Stefana N. wielokrotnie prowokował awantury i 61-latek musiał uciekać przed nim z domu. Wielokrotnie nocował u znajomych, aby uniknąć agresji ze strony pijanego mężczyzny.

Zdaniem sądu feralnego dnia, w październiku ubiegłego roku, to nie Stefan N. sprowokował awanturę, choć obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. - To syn go zaatakował, był wyższy, młodszy i silniejszy. Bił ojca, bo to wynika z obrażeń twarzy i pleców oskarżonego. W ocenie sądu zagrożone było co najmniej zdrowie, a może i życie Stefana N. Miał prawo się bronić - uzasadniała wyrok sędzia Agnieszka Niklas-Bibik, której słowa cytuje Radio Gdańsk.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jest zarzut ws. nożownika z Krakowa

d1dadfj

Sędzia dodała, że 61-latek będzie musiał całe życie borykać się z czynem, którego dokonał. - Będzie musiał jakoś żyć ze świadomością, że zabił człowieka, syna - mówiła.

Stefan N. tuż po ogłoszeniu wyroku został zwolniony z aresztu. Śledczy zapowiadają apelację od wyroku uniewinniającego mężczyznę.

źródło: Radio Gdańsk

d1dadfj

Podziel się opinią

Share

d1dadfj

d1dadfj
Więcej tematów