Trwa ładowanie...
d38cudi

Zabił poznaną przez internet kobietę. Sąd wymierzył mu karę

Elżbieta R. poznała Piotra R. przez internet. Latem 2016 roku przyjechała do Koszalina, aby spotkać się z wybrankiem. Tam mieli swoją pierwszą i ostatnią randkę. Podczas spotkania mężczyzna brutalnie zamordował kobietę. Sąd dopiero teraz wymierzył mu karę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna spędzi w więzieniu 18 lat
Mężczyzna spędzi w więzieniu 18 lat (Agencja Gazeta, Fot: Renata Dąbrowska)
d38cudi

Ciało 50-letniej kobiety odnalazł przypadkowych przechodzeń kilka tygodni po morderstwie. Jak podaje Radio Zet, leżało ono porzucone w krzakach przy mało uczęszczanej drodze.

Początkowo śledczy mieli problem z ustaleniem tożsamości kobiety, ponieważ ich punktem zaczepienia było jedynie ubranie i klucze, które ofiara miała przy sobie. Udało im się jednak ustalić, że klucze pasują do jednego z mieszkań w Białymstoku, skąd pochodziła kobieta.

Sąd miał mocne dowody

Oskarżony 42-latek trafił do aresztu, ale nie przyznawał się do winy. Dowody były jednak na tyle mocne, że sąd uznał go za winnego. Został skazany na 18 lat więzienia.

- Nie ma żadnych dowodów, które pozwoliłyby przyjąć, że Piotr R., idąc w miejsce, w którym doszło do zabójstwa, już wiedział, że ta kobieta zginie. Brakuje argumentów, by sięgnąć po karę 25 lat pozbawienia wolności – uzasadniał decyzję sądu przewodniczący składu orzekającego sędzia Robert Mąka. Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło: Radio Zet

d38cudi

Podziel się opinią

Share
d38cudi
d38cudi