Trwa ładowanie...
d2qyc2r

"Zabijać w imię Boga?" Ksiądz reaguje na słowa Patryka Jakiego

"Kara śmierci to jest ZABICIE CZŁOWIEKA, nie 'środek zaradczy'” - tak napisał ksiądz Grzegorz Kramer. Zareagował w ten sposób na ostre słowa Patryka Jakiego o mężczyznach, którzy zgwałcili Polkę w Rimini.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na włoskiej plaży doszło do brutalnego gwałtu Polki. Jej chłopaka pobito
Na włoskiej plaży doszło do brutalnego gwałtu Polki. Jej chłopaka pobito (PAP/EPA, Fot: Manuel Migliorini)
d2qyc2r

"Znów politycy nawołują do wprowadzenia kary śmierci oraz stosowania tortur. Zasadniczo nie zajmowałbym się tym, ale mówi o tym polityk, który bardzo mocno publicznie pokazuje swoje przywiązanie do chrześcijaństwa, podkreśla swoją wierność Kościołowi. Dlatego wnioskuję, że w swojej działalności politycznej kieruje się wartościami, które wypływają z Ewangelii. Do jego nawoływania dopisują się inni ludzie, którzy chętnie zabijali by w imię prawa innych tylko dlatego, że ci dopuścili się zbrodni" - pisze ksiądz Grzegorz Kramer na swojej stronie.

Chodzi o Patryka Jakiego, który w mediach społecznościowcyh opowiada się za karą śmierci dla mężczyzn, którzy w bestialski sposób zgwałcili Polkę na plaży w Rimini i ciężko pobili jej męża. Zdaniem polityka, śmierć to za mało i sprawców należałoby także torturować.

d2qyc2r

Kramer zastanawia się, "czym my - chrześcijanie różnimy się od reszty świata?" "Mamy w tym świecie być przykładem, że da się żyć inaczej, że nie trzeba się kierować logiką odwetu i zemsty" - pisze.

W jednym z wpisów minister Jaki przyznał także, że zawsze był zwolennikiem kary śmierci, a poprawność polityczna go nie interesuje.

d2qyc2r

Patryk Jaki tłumaczy, że chciał tylko krótko podkreślić, że okoliczności tej zbrodni nadają sie na wyjątkowo surową karę.

Polaków w Rimini zaatakowali czterej nielegalni imigranci poniżej 30 lat. "Trudne śledztwo"

Czterej nielegalni imigranci z Afryki Północnej w wieku poniżej 30 lat - tak włoska agencja ANSA opisała "prawdopodobnych" napastników, którzy brutalnie napadli na polską parę w Rimini. Według śledczych wśród napastników byli zapewne handlarze narkotyków.

d2qyc2r

Bazując na informacji od organów ścigania, ANSA dodała, że śledztwo jest "trudne" i prowadzi do środowisk nielegalnych imigrantów, wśród nich handlarzy narkotyków, którzy uprawiali ten proceder na pełnej turystów Riwierze nad Adriatykiem.

W nocy z piątku na sobotę czterech napastników zaatakowało parę młodych polskich turystów na plaży w popularnej miejscowości nadmorskiej na północy Włoch. Kobieta została brutalnie zgwałcona, a jej partner dotkliwie pobity.

Kara śmierci

W ostatnich latach kilkakrotnie pojawiały się postulaty przywrócenia kary śmierci. W 2004 r. Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło odpowiedni projekt nowelizacji kodeksu karnego, ale sejm go odrzucił. Według różnych sondaży mniej więcej co drugi Polak poparłby przywrócenie kary śmierci.

Jedynym krajem w Europie, który obecnie orzeka i wykonuje karę śmierci jest Białoruś. Rosja wprowadziła moratorium na egzekucje. Za jej przywróceniem opowiada się prezydent Turcji Erdogan.

d2qyc2r

Podziel się opinią

Share

d2qyc2r

d2qyc2r
Więcej tematów