Trwa ładowanie...
d468gjl

"Zabawa w chowanego". Biskup Edward Janiak apeluje do wiernych o modlitwę. "Jest na mnie taka nagonka medialna"

- Ja też proszę o modlitwę, bo jest na mnie taka nagonka medialna, nie jest to łatwe - powiedział Biskup Edward Janiak, któremu zarzuca się tuszowanie pedofilii w Kościele. Duchowny wziął udział w mszy św. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Swoje przemówienie wygłosił też ojciec Tadeusz Rydzyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zabawa w chowanego". Biskup Edward Janiak wziął udział w mszy św. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu
"Zabawa w chowanego". Biskup Edward Janiak wziął udział w mszy św. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu (PAP)
d468gjl

W czwartek w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbyło się nabożeństwo w intencji rodzin i obrony życia poczętego. Temat spotkania brzmiał: "Kościół zawsze czcił i wychwalał św. Józefa, uciekając się do niego w największych potrzebach i niebezpieczeństwach". W czasie mszy swoje przemówienie wygłosił biskup kaliski Edward Janiak, jeden z antybohaterów najnowszego filmu dokumentalnego braci Sekielskich "Zabawa w chowanego".

- Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom, zwłaszcza tym, którzy łączą się z nami przez media w tej duchowej modlitwie. Dziękuję serdecznie ojcom redemptorystom, na czele z ojcem Tadeuszem. Wierny czciciel św. Józefa przybył również i dzisiaj, bardzo serdeczniej ojcu dziękujemy - rozpoczął kazanie kapłan, kierując swoje słowa do dyrektora Radia Maryja, Tadeusza Rydzyka.

Oskarżany o tuszowanie przypadków wykorzystywania małoletnich przez innych duchownych Biskup Janiak, odniósł się także do zarzucanych mu w filmie Sekielkich działań. Jak stwierdził, obecnie prowadzona jest na niego medialna nagonka.

d468gjl

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

- Proszę wszystkich obecnych i tych, którzy łączą się z nami duchowo, aby wesprzeć mnie modlitwą, żebym to po prostu wytrwał - apelował kapłan, wyraźnie sugerując, że przypisywane mu zarzuty są fałszywe.

"Zabawa w chowanego". Tadeusz Rydzyk wsparł biskupa Edwarda Janiaka

Kazanie w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu wygłosił również dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam. - Dzisiaj was proszę szczególnie o modlitwę właśnie za ks. biskupa ordynariusza, za księży biskupów tutaj. Rozumiemy się? - pytał zgromadzonych w kościele wiernych.

d468gjl

Ojciec Tadeusz Rydzyk zaatakował też media w Polsce. Duchowny twierdzi, że dziennikarze odpowiadają za nienawiść kierowaną dziś w stosunku do polskiego Kościoła.

- To jest apel do wszystkich mediów, do ludzi mediów. Jeśli kochacie Polskę, to nie szkodźcie, nie atakujcie tak bezwzględnie nienawiścią - bo to już jest nienawiść - właśnie ludzi Kościoła. Cokolwiek by było. Pan Jezus na każdego z was patrzy - mówił Rydzyk

Dodał także, że "Kościół jest piękny". - Nie tylko ten tutaj murowany, ale ten żywy Kościół, czy nie tak? - przekonywał dalej Tadeusz Rydzyk.

"Zabawa w chowanego". Abp Gądecki przeprowadzi dochodzenie ws. biskupa Janiaka

Stolica Apostolska zdecydowała, że dochodzenie wstępne w sprawie biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka przeprowadzi metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Dyskusja nt. duchownego wybuchła po premierze filmu "Zabawa w chowanego".

d468gjl

Komunikat ws. biskupa Edwarda Janiaka opublikowano na stronie Archidiecezji Poznańskiej. Czytamy w nim, że Kongregacja ds. biskupów "upoważniła arcybiskupa metropolitę poznańskiego do przeprowadzenia dochodzenia wstępnego w sprawie zasygnalizowanych zaniedbań biskupa kaliskiego w prowadzeniu spraw o nadużycia seksualne na szkodę osób małoletnich ze strony niektórych duchownych".

Biskupowi kaliskiemu Edwardowi Janiakowi zarzuca się, że tuszował on przypadki wykorzystywania małoletnich przez innych duchownych. Z informacji przedstawionych w najnowszym filmie dokumentalnym braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" wynika, że hierarcha miał nie reagować na doniesienia o pedofilskich zachowaniach podlegającego mu księdza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d468gjl

Podziel się opinią

Share

d468gjl

d468gjl
Więcej tematów