Trwa ładowanie...

Za kilka dni Arkadiusz Kraska może zostać uniewinniony. Zaskakująca decyzja sądu

Sąd zwolnił z aresztu Piotra Dz., który jest oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i przemyt narkotyków. I to mimo ostrzeżeń prokuratury, że może on uciec z kraju. Mężczyzna jest także wiązany przez śledczych ze sprawą podwójnego zabójstwa, za które prawdopodobnie niesłusznie został skazany Arkadiusz Kraska.

Share
Za kilka dni Arkadiusz Kraska może zostać uniewinniony. Zaskakująca decyzja sądu
Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d4cwnif

9 lipca Sąd Najwyższy zajmie się wnioskiem o wznowienie postępowania i uniewinnienie Arkadiusza Kraski. Mężczyzna został skazany na dożywocie za podwójne zabójstwo. Prokuratura na nowo zajęła się jego sprawą. Wirtualna Polska jako jedyna dotarła do wniosku o jego uniewinnienie, w którym można przeczytać, jak krok po kroku gangsterzy we współpracy z policją wrabiali Arkadiusza Kraskę w zbrodnię.

Kilkanaście dni przed decyzją Sądu Najwyższego Sąd Okręgowy w Szczecinie wypuścił za kaucją (sięgająca 30 tys. zł) Piotra Dz. Mężczyzna ten – jak wynika z wniosku o uniewinnienie Arkadiusza Kraski – może stać za podwójnym zabójstwem, za które został skazany Kraska. Tak twierdzą przesłuchani przez prokuraturę świadkowie.

Prokurator we wspomnianym wniosku opisuje spotkanie, do którego doszło kilka miesięcy temu na terenie Zakładu Karnego w Goleniowie. Piotr Dz. podszedł do Kraski i dopytywał, czy ten zamierza walczyć o uniewinnienie. Gdy usłyszał potwierdzenie, wzmogły się szykany wobec Kraski, którego szantażem i groźbami próbowano zniechęcić do walki o wolność.

Zobacz także: "Dostałem pary razy od ojca, na złe mi to nie wyszło". Ziobro szczerze o klapsach

Jak ustaliła Wirtualna Polska, w miniony poniedziałek Piotr Dz. opuścił zakład karny w Goleniowie. Został wypuszczony na wolność po wpłaceniu 30 tys. zł kaucji. - Decyzja ta została zaskarżona przez prokuratora. Zażalenie nie okazało się skuteczne, pomimo że Piotr Dz. był uprzednio poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i zachodziła uzasadniona obawa ucieczki i ukrywania się oskarżonego – mówi Wirtualnej Polsce Małgorzata Zapolnik, naczelnik Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. - Dziwny ten świat. Jak to jest, że głównego podejrzanego w mojej sprawie wypuszczają za kaucją - pyta Arkadiusz Kraska.

d4cwnif

21 maja 2018 r. do Sądu Okręgowego w Szczecinie trafił akt oskarżenia przeciwko 19 osobom, w tym Piotrowi Dz. Prokuratura zarzuca mu kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, zajmująca się m.in. przemytem znacznych ilości narkotyków do Norwegii i handlem narkotykami w Polsce i Norwegii. Oskarżono go także o udział w przemycie kokainy, heroiny i innych środków odurzających oraz wprowadzenia do obrotu znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci 25 litrów płynu do mycia felg GBL, zawierającego substancję GHB oraz 2 kg amfetaminy i 100 tabletek ekstazy.

Początkowo sąd zgodził się na tymczasowy areszt dla Piotra Dz. Pod koniec maja przychylił się jednak do wniosku obrony – Piotr Dz. wyszedł na wolność 24 czerwca po wpłaceniu 30 tys. zł kaucji. Prokuratura po raz kolejny zamierza zaskarżyć tę decyzję.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Wyłonił się konkurent Dudy. „Będą walczyć łeb w łeb”

d4cwnif

Podziel się opinią

Share
d4cwnif
d4cwnif
Więcej tematów