Trwa ładowanie...
dfew15s

Za dwa miesiące Otwarty Zimowy Puchar Świata Polonia 2001 w Ustrzykach Dolnych.

Share
dfew15s

Zapowiada się impreza, jakiej w Bieszczadach jeszcze nie było: Pierwszy Zimowy Puchar Świata w Polsce! Zjadą się narciarze biegacze, alpejczycy, którzy uprawiali sport zawodowo i amatorsko na przestrzeni wielu dziesięcioleci, może pięciu, a może nawet siedmiu. Do Ustrzyk Dolnych zjedzie kilka pokoleń narciarzy. Celem zjazdu jest spotkanie koleżanek i kolegów po latach, integracja Polonii z ojczyzną oraz współzawodnictwo sportowe. Ci, którym zdrowie nie pozwala na sportowe zmagania, na pewno z przyjemnością spotkają się w koleżeńskim gronie.

Organizatorów jest wielu, przede wszystkim jest to rzesza narciarzy zapaleńców z całego świata. Zawody pucharowe rozpocznie ceremonia otwarcia w dniu 4 stycznia 2001 roku. Konkurencje slalomu giganta dla pań i panów odbędą się na stoku Laworty 5-go i 6-go stycznia. Natomiast biegaczki i biegacze podczas tych samych dni walczyć będą na trasach w Ustianowej Górnej.

Zawodnicy będą podzieleni na 6 kategorii wiekowych.

dfew15s

Głównym miejscem zakwaterowania jest WZW Jawor. Część gości zamieszka w kwaterach na terenie Polańczyka i Ustrzyk Dolnych. Organizatorzy przewidzieli też wiele imprez towarzyszących. Na zakończenie zawodów odbędzie się bal oraz rozdanie nagród.

Napłynęły już zgłoszenia z następujących krajów: USA, Kanady, Australii, RPA, Niemiec, Francji oraz Polski.

Na stronie www.puchar.w.pl znajdują się: program zawodów, formularze zgłoszeniowe, galeria bieszczadzkiej fotografii oraz wiele innych ciekawostek o imprezie. Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 15.11.2000 r.

Andrzej Bujalski

dfew15s

Podziel się opinią

Share
dfew15s
dfew15s
Więcej tematów