Za darmo: Warszawa ma drugą filharmonię. Teatr Pijana Sypialnia z "Koncertem Świątecznym"
To będzie świąteczne show na pięćdziesięciu artystów.
Twórcy Teatru Pijana Sypialnia, czyli jednego z najgłośniejszych teatrów niezależnych, założyli… własną filharmonię. 17 grudnia w klubie 1500 m2 odbędzie się premiera świątecznego koncertu, w którym orkiestra wystąpi po raz pierwszy. Towarzyszyć jej będą śpiewający aktorzy Teatru Pijana Sypialnia i tancerze zespołu „Woda na młyn”. Wstęp wolny.
- Koncert świąteczny będzie podsumowaniem naszych dotychczasowej pracy. Sukces cyklu „Teatru na leżakach” uświadomił nam, że żyjemy w czasach widowisk, a muzyka wykonywana w stu procentach na żywo jest potężnym narzędziem. Postanowiliśmy rozwijać się w tym kierunku i założyliśmy własną filharmonię. W czwartek kolędy z całego świata wykona aż 35 artystów – śpiewaków i muzyków. Prowokujemy kolejny raz, bo do naszej filharmonii można przyjść w dresie, a w trakcie koncertu pić grzane wino. Na „Koncert świąteczny” składa się kilkanaście utworów – świąteczne melodie z całego świata i numery instrumentalne na samą orkiestrę - mówi Sławek Narloch, dyrektor naczelny Teatru Pijana Sypialnia.
Dodatkową atrakcją koncertu będzie występ zespołu tanecznego „Woda na młyn”, z którym współpracuje Teatr Pijana Sypialnia. Tancerze i orkiestra wykonają program "Kurpiowskie wycinanki“. To kompozycja sześciu kurpiowskich tańców, które przeplatają się jak motywy ludowej wycinanki. Kurpie Zielone to miejsce, gdzie lasy szumią piękne stare melodie, a rzeki płyną w rytmie okrąglaka. Kurpiowskie tańce łączą w sobie elementy mazowieckie, ale też zachodnioeuropejskie. Najciekawszy i najbardziej popularny jest tu powolniak – mimo nazwy najszybszy – znany również w Szwecji jako liryczny i spokojny taniec o nazwie „polska“.
- Kolędy z całego świata, tłum widzów, orkiestra, wokaliści, absurdalny humor, sala gimnastyczna, tancerze – to świat, w którym czujemy się najlepiej. To jest właśnie Pijana Sypialnia - dodaje Narloch.
„Koncert świąteczny”
17 grudnia / 20:00 / wstęp wolny
Prowadzenie koncertu – Sławomir Narloch
Choreografia – Mariusz Żwierko
Przygotowanie wokalne, opracowania muzyczne, dyrygent – Daniel Zieliński