Trwa ładowanie...

Za 5 dni wygasa koncesja TVN24. Jest nowe oświadczenie KRRiT

- Jest wola wśród członków KRRiT, żeby zakończyć postępowanie ws. koncesji dla TVN24, ale czy się uda, tego nie jestem w stanie przewidzieć - powiedziała rzeczniczka prasowa KRRiT Teresa Brykczyńska.

Share
Koncesja TVN24. Co będzie po 26 września?Koncesja TVN24. Co będzie po 26 września?Źródło: EASTNEWS, fot: Zbyszek Kaczmarek
d2gl8lt

26 września wygasa koncesja stacji TVN24. Wniosek o jej przedłużenie TVN złożył w KRRiT na początku lutego 2020 r. Stacja czeka na decyzję już od 593 dni.

- Na pewno koncesja dla TVN24 będzie tematem dzisiejszego posiedzenia KRRiT. Jest wola wśród członków, żeby zakończyć to postępowanie, ale czy się uda, tego nie jestem w stanie przewidzieć - powiedziała rzeczniczka prasowa KRRiT Teresa Brykczyńska.

Na pytanie, czy będzie przeprowadzone głosowanie ws. koncesji odpowiedziała: "niewykluczone".

d2gl8lt

Koncesja TVN24. Co będzie po 26 września?

Zarząd TVN w lipcu br. złożył wniosek o przyznanie holenderskiej koncesji na nadawanie i została ona przyznana. Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski wyraził zgodę na wpis do rejestru programu TVN24. Decyzja zapewnia ciągłość nadawania programu TVN24 także po 26 września, niezależnie od wyników toczących się obecnie postępowań.

Senat odrzucił 9 września nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Nowelizacja trafi teraz ponownie pod obrady Sejmu.

Przyjęta przez Sejm 11 sierpnia nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, zdaniem jej autorów, posłów PiS, ma na celu uszczelnienie i uściślenie obowiązujących od 2004 r. przepisów, które mówią o tym, że właścicielem telewizji czy radia działających na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49 proc. W ocenie wielu obserwatorów, dziennikarzy i opozycji nowela jest wymierzona w Grupę TVN, której udziałowcem jest amerykański koncern Discovery.

Dlaczego KRRiT dalej przeciąga decyzję ws. TVN24? Sellin: nie umiem odpowiedzieć

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2gl8lt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gl8lt
d2gl8lt
Więcej tematów