Trwa ładowanie...

Z jeziora Rusałka w Poznaniu wyłowiono ciało kobiety. To zaginiona 23-letnia Sara

• W poniedziałek poznańscy policjanci po raz kolejny prowadzili akcję poszukiwawczą 23-latki, która zaginęła przed tygodniem
• Około godz. 2 w nocy z jeziora Rusałka wyłowiono zwłoki kobiety
• We wtorek po południu potwierdzono, że to zaginiona przed tygodniem 23-letnia studentka
• Jeszcze dziś ma się odbyć identyfikacja ciała

Z jeziora Rusałka w Poznaniu wyłowiono ciało kobiety. To zaginiona 23-letnia SaraŹródło: Maciej Rokus
dpwzpqa
dpwzpqa

23-letnia Sara to studentka weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym. W niedzielę, 10 kwietnia zaginęła. Policja zaraz po otrzymaniu zgłoszenia prowadziła zakrojone na szeroką skalę działania poszukiwawcze w okolicach jeziora Rusałka, gdzie dziewczyna często biegała.

W poniedziałek, 18 kwietnia działania ponownie powtórzono. Tym razem najpierw udało się znaleźć kurtkę i but (chociaż jeszcze nie wiadomo, czy na pewno należały do zaginionej), a w nocy z jeziora Rusałka wyłowiono zwłoki.

- Około godz. 2 w nocy wyłowiono ciało kobiety, ale na razie nie możemy podać żadnych bliższych szczegółów - mówił rano Wirtualnej Polsce Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji, ale przeprowadzona tego samego dnia identyfikacja zwłok potwierdziła, że to ciało zaginionej 23-latki.

Jak się okazuje, była to już druga akcja poszukiwawcza prowadzono na jeziorze.

dpwzpqa

- Akcja poszukiwawcza była bardzo utrudniona ze względu na mocno zarośnięte dno, sonary nie spełniły swojego zadania. Dlatego w piątek nie udało nam się odnaleźć zwłok. Udało się dopiero za drugim razem w poniedziałek, kiedy użyliśmy specjalnie zmodyfikowanej kamery z przyrządami nawigacyjnymi – mówi Wirtualnej Polsce Maciej Rokus z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, która prowadziła poszukiwania ciała w Rusałce.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dpwzpqa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpwzpqa
Więcej tematów