Trwa ładowanie...
d35166d

Z jeziora Rusałka w Poznaniu wyłowiono ciało kobiety. To zaginiona 23-letnia Sara

• W poniedziałek poznańscy policjanci po raz kolejny prowadzili akcję poszukiwawczą 23-latki, która zaginęła przed tygodniem • Około godz. 2 w nocy z jeziora Rusałka wyłowiono zwłoki kobiety • We wtorek po południu potwierdzono, że to zaginiona przed tygodniem 23-letnia studentka • Jeszcze dziś ma się odbyć identyfikacja ciała
Share
Z jeziora Rusałka w Poznaniu wyłowiono ciało kobiety. To zaginiona 23-letnia Sara
Źródło: Maciej Rokus
d35166d

23-letnia Sara to studentka weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym. W niedzielę, 10 kwietnia zaginęła. Policja zaraz po otrzymaniu zgłoszenia prowadziła zakrojone na szeroką skalę działania poszukiwawcze w okolicach jeziora Rusałka, gdzie dziewczyna często biegała.

W poniedziałek, 18 kwietnia działania ponownie powtórzono. Tym razem najpierw udało się znaleźć kurtkę i but (chociaż jeszcze nie wiadomo, czy na pewno należały do zaginionej), a w nocy z jeziora Rusałka wyłowiono zwłoki.

- Około godz. 2 w nocy wyłowiono ciało kobiety, ale na razie nie możemy podać żadnych bliższych szczegółów - mówił rano Wirtualnej Polsce Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji, ale przeprowadzona tego samego dnia identyfikacja zwłok potwierdziła, że to ciało zaginionej 23-latki.

d35166d

Jak się okazuje, była to już druga akcja poszukiwawcza prowadzono na jeziorze.

- Akcja poszukiwawcza była bardzo utrudniona ze względu na mocno zarośnięte dno, sonary nie spełniły swojego zadania. Dlatego w piątek nie udało nam się odnaleźć zwłok. Udało się dopiero za drugim razem w poniedziałek, kiedy użyliśmy specjalnie zmodyfikowanej kamery z przyrządami nawigacyjnymi – mówi Wirtualnej Polsce Maciej Rokus z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, która prowadziła poszukiwania ciała w Rusałce.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d35166d

Podziel się opinią

Share
d35166d
d35166d
Więcej tematów