Trwa ładowanie...

USA. Neofaszysta zatrzymany przed Kapitolem. Tak wyglądało wnętrze jego auta

Policja Kapitolu zatrzymała w Waszyngtonie neonazistę z Kalifornii, który miał "patrolować" okolicę siedziby Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej. Jak informują służby z USA, mężczyzna był uzbrojony.

Share
USA. Obok Kapitolu zatrzymano uzbrojonego neonazistę
USA. Obok Kapitolu zatrzymano uzbrojonego neonazistę Źródło: Twitter, fot: USCP
d3nny80

Do zatrzymania neonazisty doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek 13 września w pobliżu Kapitolu w stolicy USA. Mężczyznę miał zauważyć jeden z funkcjonariuszy. Ten znajdował się w pobliżu Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej.

USA. W pobliżu Kapitolu uzbrojony neonazista

Jak informują służby z USA, mężczyzna przyjechał pod Kapitol czarnym pickupem, na którym znajdowały się m.in. symbole swastyki. Na nagraniach, które opublikowano po zatrzymaniu neonazisty, można było zauważyć też napis "confederacy", wypisany literami stylizowanymi na runy, pentagram oraz coś, co przypominało kości zwierząt.

Z informacji policji Kapitolu wynika, że zatrzymany mężczyzna to 44-letni Donald Craighead. Mężczyzna na co dzień mieszka w Kalifornii w USA.

Donald Tusk o "nieznośnych bachorach". Jest odpowiedź z PiS

USA. Obok Kapitolu zatrzymano neonazistę. Miał maczetę

Po zatrzymaniu przez służby mężczyzna miał zeznać, że był "na patrolu". Później miał wspomnieć też o ideologii supremacji białej rasy. Jak się okazało, 44-latek mógł być niebezpieczny. W jego samochodzie znaleziono maczetę oraz bagnet, których posiadanie jest w Waszyngtonie zakazane.

d3nny80

Wiadomo już, że w sprawie neonazisty zostało wszczęte postępowanie służb. Jak informuje policja, nie jest jasne, czy 44-latek z Kalifornii pojawił się w Waszyngtonie w związku z planowanym na najbliższą sobotę marszu środowisk prawicowych. Te chcą manifestować swoje poparcie dla uczestników ataku na Kapitol z 6 stycznia.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3nny80

Podziel się opinią

Share
d3nny80
d3nny80
Więcej tematów