Trwa ładowanie...

Z 20 zł na organizację Orkiestry idzie 62 grosze. Oto co dzieje się z pieniędzmi wrzuconymi do puszki

Wydatki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to temat, który interesuje prawie każdego darczyńcę. Przeciwnicy wspierania akcji często twierdzą, że nie dają pieniędzy, bo nie chcą napychać kieszeni Jurka Owsiaka i ludzi pracujących dla WOŚP. Dokładnie zestawienie kosztów powinno rozwiać wątpliwości.

Share
Z 20 zł na organizację Orkiestry idzie 62 grosze. Oto co dzieje się z pieniędzmi wrzuconymi do puszki
Źródło: East News
d8svaue

Na oficjalnej stronie WOŚP można szybko i w łatwy sposób sprawdzić, na co poszły pieniądze, które wrzuciliśmy do puszek podczas 24. finału Orkiestry. W 2016 roku zbierano pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Przykładowo jeżeli wrzucilismy do puszki 20 złotych, to 4,18 zł zostało przeznaczone na zakupy dla oddziałów pedriatycznych, 2,61 zł na zakupy dla oddziałów onkologicznych, a 6,88 na zakup sprzętu dla seniorów. Pozostałe pieniądze trafiły m.in. na prowadzenie różnego rodzaju programów leczenia.

Z 20 złotych pokryto również koszty organizacji Finału. Na wydruk serduszek, plakatów czy na opłacenie obsługi wolontariatu przeznaczono zaledwie 62 grosze.

W 2016 roku WOŚP zebrał w sumie zebrano 72 696 501,53 zł. Zadowolony Jurek Owsiak mówił, że dzięki zebranym pieniądzom geriatria została "totalnie przez WOŚP załatwiona".

d8svaue

Podziel się opinią

Share
d8svaue
d8svaue
Więcej tematów