Trwa ładowanie...
d3y68eu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Yonhap: Korea Północna wystrzeliła pocisk rakietowy krótkiego zasięgu

• Pjongjang znów potęguje napięcie w regionie
• Pocisk został wystrzelony z ośrodka na wschodzie Korei Północnej
• Są jednak sprzeczne doniesienia, gdzie spadła rakieta
• To kolejna próba rakietowa Korei Północnej w tym miesiącu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Korea Północna dokonuje rutynowo odpaleń rakiet
Korea Północna dokonuje rutynowo odpaleń rakiet (AFP, Fot: KNS / KCNA)
d3y68eu

Korea Północna wystrzeliła z ośrodka wojskowego w Wonsan na wschodzie kraju pocisk rakietowy krótkiego zasięgu - poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na źródła wojskowe. Nie wiadomo, gdzie pocisk spadł.

Według Yonhap pocisk przeleciał ok. 200 km w kierunku północno-zachodnim. Tymczasem agencja Associated Press, powołując się na źródła w południowokoreańskim sztabie generalnym, podaje, że nie wiadomo, gdzie rakieta spadła - czy na lądzie, czy na morzu. AP przypomina, że z reguły testowane przez Pjongjang pociski rakietowe spadają nad morzem.

To kolejna próba rakietowa Korei Północnej w tym miesiącu. W zeszłym tygodniu informowano o wystrzeleniu przez komunistyczny reżim pięciu pocisków krótkiego zasięgu, a dwa tygodnie temu rakiety balistycznej, prawdopodobnie średniego zasięgu typu Rodong. Jeszcze wcześniejsze próby miały miejsce 9 i 3 marca.

d3y68eu

Pjongjang kontynuuje próby z rakietami balistycznymi mimo przyjętej 2 marca przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji, która zdecydowanie zaostrzyła sankcje wobec Korei Płn. Rezolucja ta była odpowiedzią na przeprowadzony przez ten kraj 6 stycznia kolejny test z bronią nuklearną. Ponadto w lutym Korea Płn. wystrzeliła rakietę balistyczną dalekiego zasięgu, która umieściła na orbicie okołoziemskiej satelitę.

Rezolucje ONZ zabraniają Korei Płn. prób z bronią jądrową oraz testów z rakietami balistycznymi. Nie zważając na te zakazy, Pjongjang nie ustaje w wysiłkach na rzecz zwiększenia swego potencjału wojskowego, w tym nuklearnego.

d3y68eu

Podziel się opinią

Share

d3y68eu

d3y68eu
Więcej tematów