Trwa ładowanie...
djgenm4

Yonhap: Korea Płd. ma plan zniszczenia Pjongjangu

• Korea Płd. ma plan zniszczenia Pjongjangu przez intensywne bombardowanie
• Do bombardowania ma dojść, jeśli pojawią się oznaki, że reżim przygotowuje atak nuklearny
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Yonhap: Korea Płd. ma plan zniszczenia Pjongjangu
(AFP, Fot: Ed Jones)
djgenm4

Korea Płd. opracowała plan kompletnego zniszczenia stolicy Korei Płn., Pjongjangu, poprzez intensywne bombardowanie, jeśli pojawią się oznaki, że reżim przygotowuje atak nuklearny - podaje w niedzielę agencja Yonhap, dwa dni po teście jądrowym Pjongjangu.

"Wszystkie dzielnice Pjongjangu, szczególnie te, w których może ukrywać się północnokoreański przywódca, zostaną całkowicie zniszczone przez pociski balistyczne i pociski burzące, jak tylko Północ wykaże oznaki użycia arsenału nuklearnego" - ujawniło źródło wojskowe w Seulu, cytowane przez Yonhap. Agencja ta jest blisko związana z południowokoreańskim rządem i finansowana ze środków publicznych.

"Innymi słowy, stolica Północy ulegnie totalnemu zniszczeniu i zostanie wymazana z mapy" - dodało źródło.

djgenm4

Jak komentuje BBC, Korea Południowa wykorzystują taką samą mrożącą krew w żyłach retorykę, jakiej często używa jej północny sąsiad w odniesieniu do południowokoreańskiego rządu.

Ministerstwo obrony narodowej przedstawiło szczegóły tego planu parlamentowi w odpowiedzi na piątkową próbę jądrową Pjongjangu. Plan zakłada ataki prewencyjne na przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una i dowódców wojskowych, w przypadku wojny lub oznak, że Pjongjang chce użyć broni jądrowej. Seul planuje rozmieścić pociski balistyczne Hyunmoo 2A oraz 2B o zasięgu 300 i 500 km, a także pociski manewrujące Hyunmoo 3 o zasięgu 1000 km.

Seul w połowie sierpnia ogłosił, że zamierza znacznie rozbudować swój arsenał pocisków balistycznych i manewrujących dla obrony przed rosnącym zagrożeniem ze strony reżimu Korei Północnej.

Północnokoreańskie media państwowe poinformowały w piątek, że Pjongjang przeprowadził udany test głowicy jądrowej w 68. rocznicę powstania Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej oraz że kraj jest w stanie instalować głowice nuklearne na strategicznych pociskach balistycznych.

Według Korei Południowej piąta już próba jądrowa komunistycznego reżimu miała największą dotąd siłę wybuchu, wynoszącą 10 kiloton.

djgenm4

Podziel się opinią

Share
djgenm4
djgenm4
Więcej tematów